VIDEO: kā tikt galā ar savām bailēm un fobijām

0 komentāri

Baiļu izjūtas parādās jau agrā bērnībā, un situācijas, kas uzdzen bailes, katram cilvēkam ir individuālas. Nereti bailes tiek dēvētas arī fobijām, lai gan starp šiem diviem vārdiem ir vērā ņemama atšķirība, norāda mediķi.

Bailes ir emocionāla reakcija, kas rodas cilvēka smadzenēs, viņam saskaroties ar kādu bīstamu situāciju, savukārt fobija ir tieši tā pati emocionālā reakcija, lai gan tajā brīdī nekādu draudu dzīvībai nav, norāda Rīgas Stradiņa Universitātes psihosomatiskās medicīnas klīnikas virsārsts Artūrs Utināns.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bailes nevar ārstēt ar psihoterapiju, jo tā ir pavisam dabiska reakcija, savukārt fobijas nereti traucē dzīvot pilnvērtīgi, un šajā gadījumā būtu jāvēršas pēc mediķu palīdzības.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas