VIDEO: bēgļiem Latvijā grūtības atrast mājvietu

0 komentāri

Lielākā problēma patvēruma meklētāju uzņemšanā Latvijā ir dzīvesvietas atrašana pēc tam, kad šie cilvēki ir ieguvuši tiesības palikt mūsu valstī.

To trīs mēnešus, kopš pirmo Eiropas Savienības programmas ietvaros pārvietoto patvēruma meklētāju ierašanās Latvijā, secinājušas organizācijas, kas sniedz atbalstu mūsu valstī izmitinātajiem patvēruma meklētājiem. Tikmēr to cilvēku skaits, kuri ziedo dažādām patvēruma meklētāju vajadzībām šobrīd palicis nemainīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Labdarības organizācijas Svētā Jāņa palīdzība noliktavas vadītāja rāda drēbes, par kurām visbiežāk interesējas patvēruma meklētāji. Vienreiz nedēļā viņi atbrauc no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra Mucenieki, lai izvēlētos drēbes un rotaļlietas bērniem. Patvēruma meklētāji saņem drēbes kopā ar citiem trūcīgajiem.

Tā kā šī labdarības organizācija dala drēbes dažādām iedzīvotāju grupām, ziedotāji parasti nepiesaka, kam tieši viņi vēlas ziedot, taču ir tādi, kuri strikti norādot, lai viņu ziedotās drēbes patvēruma meklētājiem nenodot.

“Ir cilvēki, kas vēlas ziedot tieši šai mērķu grupai, patvēruma meklētājiem, bet ir cilvēki, kuri pasaka kategoriski ”nē”, un mēs to respektējam,” LNT Ziņām atzīst biedrības Svētā Jāņa palīdzība projektu vadītājs Māris Sirmulis.

Biedrības Gribu palīdzēt bēgļiem pārstāvis Egils Grasmanis palīdz meklēt bēgļa statusa ieguvušajiem mājokli. Kad šis statuss ir saņemts, cilvēkiem jāpamet patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Mucenieki un jāmeklē dzīvoklis. Taču bieži vien mājokļu īpašnieki atsaka izīrēt dzīvokli, kad uzzina, ka tajā dzīvos bēgļu ģimene.

Ģimenei no Irākas, kurā ir četri cilvēki, līdz nākamajai otrdienai –  10. maijam – jāatrod dzīves vieta un jāizvācas no patvēruma meklētāju centra Muceniekos, stāsta Grasmanis, taču pagaidām tas neesot izdevies.

“Kopumā sabiedrība ir ļoti aizspriedumaina. Balsta savus uzskatus uz bailēm un stereotipiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc grūti atrast dzīvokļus,” teic Grasmanis.

Pēdējo divu mēnešu laikā biedrībai izdevies atrast tikai trīs īres dzīvokļus, bet ir nepieciešami daudz vairāk. Vēl rudenī vietnē Facebook izveidota grupa Gribu palīdzēt bēgļiem, kur dalībnieku skaits no 300 šobrīd pieaudzis līdz nepilniem 3000. Tikmēr to cilvēku skaits, kuri ziedo dažādām patvēruma meklētāju vajadzībām, šobrīd palicis nemainīgs.

Video

Plašāk par šo un citiem interesantiem tematiem – LNT Ziņās plkst. 20.00!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas