Vidējā bezdarbnieka portrets: Pusmūža sieviete Latgalē ar vidējo izglītību

0 komentāri

Vairāk nekā piecdesmit gadus veca sieviete, kas dzīvo Rēzeknē un kurai ir vidējā vai pamata izglītība, un kas iepriekš strādājusi par pārdevēju mazumtirdzniecības veikalā, – tā visprecīzāk varētu raksturot cilvēku, kurš šobrīd Latvijā ir bez darba, noskaidrojis raidījums 900 sekundes.

Iveta Kancēna, NVA pārstāve:

No reģistrētā bezdarbnieku skaita šobrīd 57% ir sievietes, un atlikušie 43% ir vīrieši. Jāteic, ka krīzes laikā situācija bija mazliet citādāka, proti, tad, kad sākās krīze, bezdarbnieku rindās bija vairāk vīriešu.

Gada sākumā bezdarba līmenis valstī bija 9,5%, bet pagājušajā mēnesī – 8,2%. Tomēr patlaban bezdarbs ir nedaudz palielinājies, un tiek prognozēts, ka līdz gada beigām tas sasniegs gandrīz 9% atzīmi. Kāpums skaidrojams ar sezonālo darbu pabeigšanu, piemēram, ceļu būvē, lauksaimniecībā, mežizstrādē un arī zivrūpniecībā. Tā ir viena no bezdarba tendencēm. Savukārt otra tendence – bezdarbnieki, kuri visu laiku rotē no NVA reģistra uz darbu tirgu un otrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iveta Kancēna, NVA pārstāve:

Tie ir bezdarbnieki, kuriem ir samērā zems kvalifikācijas līmenis, un līdz ar to arī darbs ir tāds palīgstrādnieku darbs. Tāpat viņi arī veikalos strādā, un šie darbinieki ļoti bieži mainās.

No reģioniem viszemākais bezdarbs ir galvaspilsētā, kur ir tas ir 5%, bet tradicionāli visaugstākais bezdarba rādītājs ir Latgalē – Rēzeknē, kur tie ir 15%.

Plašāk skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas