VID solītā “kadru rotācija” notiks galvenokārt pašas iestādes iekšienē

0 komentāri

Valsts ieņēmumu dienestā sākušās solītās amatu pārbīdes. VID vadība šodien atklājusi, cik un kurus darbiniekus skars sabiedrībā neviennozīmīgi vērtētā iecere par dienesta darbinieku rotāciju.

“Izmaiņu process Valsts ieņēmumu dienestā ir neatgriezeniski jau uzsākts.” Ar šādiem vārdiem premjers Māris Kučinskis īpaši sasauktajā brīfingā pieteica solītās reformas Valsts ieņēmumu dienestā. Rotāciju dienestā piedzīvos 39 darbinieki, tostarp 22 dažāda līmeņa vadītāji. Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ināra Pētersone paziņoja, ka amatu nāksies mainīt arī viņas vietniekam noziedzības apkarošanas jomā Kasparam Čerņeckim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar to patlaban amats ģenerāldirektora vietnieka noziedzības apkarošanas jomā ir vakants. Finanšu policijas pārvalde un Muitas policijas pārvalde tiks apvienotas vienā struktūrvienībā – Nodokļu policijas pārvaldē. Lai to īstenotu, patlaban tiek gatavoti grozījumi normatīvajos aktos.

Tad, kad šie grozījumi virzīsies un arī tiks pieņemti, tad, protams, vēlreiz Finanšu policijas un Muitas policijas darbinieki skrupulozi, ņemot vērā, ka runājam par šo divu pārvalžu likvidāciju un izveidojot jaunu, tiks vērtēti, pārvērtēti, kuri ir tie labākie, kuri varētu strādāt šajā jaunizveidotajā Nodokļu policijas pārvaldē.

Bez plānotās rotācijas, kuras ietvaros VID struktūru vadītāji vienā amatā nevarēs strādāt ilgāk nekā piecus gadus. Kā norādīja Pētersone, iecerēts, ka visi šie pasākumi uzlabos VID darbības efektivitāti un mazinās korupcijas riskus. Tiek gan uzsvērts, ka nav runa par negodprātīgo darbinieku rotāciju, jo šādām personām plānots piemērot atbilstošu sodu.

To, ka darbinieku rotēšana uz citām iestādēm būtu VID vēlme atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem, noraidīja arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Izmaiņas Valsts ieņēmumu dienesta ietvaros valdības vadītājs nodēvēja par pirmo soli stratēģiski svarīgas valsts iestādes pilnveidošanā un visai drīz tiek gaidīti arī reformu pirmie rezultāti.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas