VID pastiprināti interesēsies par līzingu un kredītu ņēmējiem

3 komentāri

Viens no lielākajiem lietotu auto tirgotājiem BRC ik mēnesi pārdod vidēji 60 mašīnas un aptuveni pusē gadījumu klienti tam izmanto līzingu. Jau no nākamā gada februāra kredīta un līzinga devējiem, izņemot bankas, par klientu maksājumiem būs jāsniedz ziņas Valsts ieņēmumu dienestam (VID), kurš tādā veidā grib cīnīties ar aplokšņu algu saņēmējiem. BRC auto tirgotājs neparedz kādas problēmas.

BRC vieglo auto pārdošanas nodaļas vadītājs Matīss Mežaks

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jo līzinga kompānijas, ar ko mēs sadarbojamies, vienalga izvērtē klienta maksātspēju. Līdz ar to tie ir oficiāli ienākumi, par ko tiek pirktas mašīnas līzingā. Tas vairs nav 2008. gads, kad varēja pats uzzīmēt algas izziņu un saņemt līzingu.

Tomēr bankām cieši klāt stāvošās līzinga kompānijas bažījas, vai spēs izpildīt visas prasības, nepārkāpjot fizisko personu datu aizsardzības likumu, piemēram, Valsts ieņēmumu dienestu interesējošos gadījumus, kad līzingu paņem cilvēks ar oficiāliem ienākumiem, bet šo līzingu reāli atmaksā trešā persona, kura, iespējams, saņem algu aploksnē.

Lai izķertu aizdomīgus gadījumus, nodokļu iekasētājus interesē līzinga maksājumi, ne mazāki kā minimālā alga – 360 eiro mēnesī. Tas atbilstu ap 20 tūkstošu eiro vērta auto iegādei līzingā. Tomēr valdība šodien negaidīti lēma, ka kredīta devējiem būs jāsniedz ziņas par pilnīgi visiem, arī 60 eiro maksājumu, lai atmaksātu, piemēram, kredītā ņemtu telefonu vai datoru.

Ja tāpēc apstrādājamo datu apjoms pieaugs no aptuveni četriem līdz pat 300 tūkstošiem, VID eksperte domā, ka tas neradīs problēmas. Un šie noteikumi tad būtiskāk ietekmēs ātro kredītu devējus vai kompānijas, kuras pārdod preces ar atlikto maksājumu.

Vienlaikus Valsts ieņēmumu dienesta eksperte aicina cilvēkus priekšlaikus neuztraukties, jo VID saņemot informāciju, uzreiz nevērsīsies ar kādām represijām. Ja konstatēs, ka cilvēks tērē vairāk nekā saņem, vispirms dienests lūgs situāciju skaidrot.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Duksis
  0

  Duksis

  Piekrītu Raimondam. Agri vai vēlu pienāks brīdis, kad mazo kredītu ņēmējiem būs vajadzīga parādu restrukturizācija. Tad neatliks nekas cits kā refinansesana.lv vai došanās uz savu banku.

  05.09.2015 15:20

 • bbb
  0

  bbb

  es neiebilstu ka man maksa aploksnju algu ka tik vairak maksa,jo valstij nemaz neinterese vai mes varam iztikt ar minimalo lgu vai ne,ta pec jus tur augsa sedosie varat cinities kautvai pasi sava starpa,man pilnigi neinterese,tapat ka jums neinterese ka mes dzivojjam,vai ka pareizak izsakoties,,izdzivojam,,.un diezvai man kads ieboldis,jo ta ir patiesiba ko katrs iedzivotajs zin

  02.06.2015 22:19

 • Raimonds Cellers
  0

  Raimonds Cellers

  DOMĀJU,KA VISPIRMS IR JĀCĪNĀS AR ĀTRAJIEM KREDĪTIEM,JO ŠIE KREDĪTI TIEK IZSNIEGTI JAUNIEŠIEM KURI NESTRĀDĀ UN IR BEZ JEBKĀDIEM IENĀKUMIEM,BET ŠOS MAKSĀJUMUS VEIC VIŅU VECĀKI.TĀ PAT IR AR TIEM TELEFONU PIEDĀVĀJUMIEM CILVĒKS VAR PAŅEMT MĒNEŠA LAIKĀ DIVUS TELEFONUS UN PLANŠETNIEKU UN NEVIENS VIAŅAM NEPAJAUTĀ KAM VIŅAM VAJADZĪGI ŠIE APARĀTI UN VAI VIŅŠ IR SPĒJĪGS ATMAKSĀT.

  02.06.2015 21:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas