Vēloties ietaupīt, batuts var kļūt par nāvējošu izklaidi bērniem

0 komentāri

Gandrīz ik dienu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) tiek nogādāti bērni, kuri guvuši traumas, lēkājot pa batutu. Daudziem traumas ir tik smagas, ka nepieciešamas ļoti sarežģītas operācijas.

Batuts var kļūt par nopietnu draudu bērnu veselībai, ja vecāki izvēlas ietaupīt uz batuta aizsargtīkla rēķina, kam atsevišķos gadījumos var būt pat dzīvības cena. Taču nekādi noteikumi, tostarp arī Eiropas līmenī, neparedz, ka aizsargtīklam jābūt standarta komplektācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd mēnesī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstu rokās nonāk vidēji 17-20 bērnu, kuri guvuši visdažādākās traumas uz batuta. Visbiežāk tie ir bērni vecumā līdz 12 gadu vecumam.

 

Aigars Pētersons, BKUS Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs:

Mums ir bijuši arī tādi bērni, kuri, piemēram, vairākiem bērniem lecot uz batuta, ar seju pret ceļgalu gūst ļoti nopietnus sejas skeleta bojājumus, pat impresijas lūzumus galvaskausam. Bijuši pat tādi bērni, kurus mēs pēc tam pārvedam uz stomatoloģijas centru, kur tiek izdarīta ķirurģiska ārstēšana, tāpēc, ka daļa no orbītas ir iedzīta galvas smadzenēs.

Lai arī batuti kļuvuši pircējiem cenas ziņā pieejamāki, pēc pēdējo gadu pārbaudēm Patērētāju tiesību aizsardzības centrs secina, ka situācija no pārdevēju viedokļa ir uzlabojusies.

Sanita Gertmane, PTAC pārstāve:

Šīs preces, kas nonāk tirgū, tik lielu risku nerada, kā pati šo preču lietošana. Faktiski neuzmanība, lietojot šīs preces, beigu beigās rezultējas ar šīm nepatīkamajām traumām bērniem.

Kā vienu no risinājumiem ārsti redz izveidot informatīvas video kampaņas. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā saka – jau nākamgad šādus video rullīšus varētu izveidot.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas