Vējonis: ikvienam bērnam jānodrošina iespēja uzaugt ģimeniskā vidē

0 komentāri

Lai pievērstu šim jautājumam vairāk uzmanības, Latvijas lielākās kristīgās konfesijas šīs nedēļas nogalē otro gadu rīko īpašu Bāreņu svētdienu. Valsts prezidents Raimonds Vējonis paudis uzskatu, ka ikvienam bērnam ir jādod iespēja uzaugt ģimeniskā vidē.

“Mums ir kopā jāstrādā un jāpieliek visas pūles, lai nodrošinātu ikvienam bērnam iespēju uzaugt ģimeniskā vidē,” to Vējonis uzsvēra šodien Bāreņu dienai veltītajā pieņemšanā. Tiekoties ar ģimenēm, audžu ģimeņu un bāreņu nevalstiskajām organizācijām, garīdzniecības pārstāvjiem, kā arī valsts institūciju un pašvaldību pārstāvjiem, prezidents pateicās par ieguldīto pašaizliedzīgo darbu. Viņš īpaši izcēla garīdzniecības pārstāvju un draudžu aizsākto ekumēnisko iniciatīvu ar mērķi aicināt ģimenes atbalstīt bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt labklājības ministrs Uldis Augulis norāda, ka mērķis ir jau piecu gadu laikā nodrošināt, lai 80% bērnu namos mītošo bērnu varētu dzīvot ģimeniskā vidē, un tam izstrādāts konkrētu pasākumu kopums. Ministrs atzina, ka šī mērķa sasniegšanai ir nepieciešams visas sabiedrības atbalsts un izpratne. To uzsvēra arī audžumamma un profesionālo audžuģimeņu apvienības Terēze vadītāja Ārija Martukāne, akcentējot nepieciešamību mainīt sabiedrības domāšanu.

Skaties foto:

Martukāne atgādināja, ka pašlaik sākas deinstitucionalizācijas plāna ieviešana Latvijā, kas paredz bez vecāku gādības palikušiem bērniem nodrošināt aprūpi ģimeniskā vidē, un aicināja ikvienu uzdot sev jautājumu: ko es varu izdarīt tagad un tūlīt, lai kādam bārenim būtu iespēja augt ģimenē? “Latvija būs spērusi lielu soli pretī cilvēcībai, kad likums neļaus nevienu bērnu līdz trīs gadu vecumam ievietot bērnu namā,” norādīja audžumamma. Piekrītot šai atziņai, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs to ir nodēvējis par “mūsu sabiedrības eksāmenu”

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas