Vecrīgā plāno būvēt viesnīcu, kā dēļ iznīcībai nolemti pieci pusgadsimtu veci koki

3 komentāri

Vecrīgas iedzīvotāji satraukti par septiņu stāvu viesnīcas būvniecību, kā dēļ iznīcībai nolemti pieci koki. Iecerētā viesnīca taps aiz Melngalvju nama un šis projekts jau iepriekš izpelnījies sabiedrības iebildumus. Neraugoties uz to, jaunā ēka Vecrīgā būs un zemes gabals jau gatavots celtniecībai.

Līdz ar prezidenta izvākšanos no Melngalvju nama parādījušās pirmās pazīmes par plānoto Vecrīgas ainavas maiņu – Grēcinieku ielā 25 izsniegta atļauja septiņu stāvu viesnīcas celtniecībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par būvniecības sākšanos satraukti apkaimes iemītnieki – būvdarbi apdraud piecus pusgadsmitu vecus kokus – vienu no retajām zaļajām oāzēm Vecrīgā.

Foto

Būvvaldē atgādina, ka publiskā apspriešana par projektu jau notikusi pirms diviem gadiem. Toreiz gan sabiedrībā izskanēja, ka viesnīca atgādina betona kluci un neiederas Vecrīgas ainavā, bet ēkas arhitekti ideju aizstāvēja kā šeit senāk bijušo namu pagrabu atveidi.

Būvvaldē stāsta, ka toreiz viedokli bija izteikuši ap 60 iedzīvotāju un lielākā daļa no viņiem bijuši atbalstoši, un būvatļauja ir izsniegta.

Uz šo brīdi konkrētās būvniecības ieceres attīstītāji būvvaldē ir iesnieguši būvprojektu minimālā sastāvā. Pilns tehniskais projekts, kā arī būvatļauja, kas atļautu uzsākt būvniecību, nav izsniegta.

Tas nozīmē, ka kokus nocirtīs tikai tad, kad būvnieki izpildīs visus nosacījumus un iesniegs tehnisko projektu. Viesnīcas būvniecība varētu sākties gada laikā.

Video

3 komentāri

TOP komentāri

 • muris
  +1

  muris

  Ak Dievs,nozages 5 kokus.Tad nu gan ir par ko uztraukties,tagad tur ir grausti pretigi skatities.Lai tik cel,bus Hilton viesnica.vide un skats bus sakops un smuks,cilvekiem darba vietas un valstij ienakums.

  11.09.2016 11:49

 • Janka
  0

  Janka

  @LVANTIGLOBALIST...... pec tava teikta pusgadsimtu veci koki ir tatad 500 gadus veci....... vecais ej uz skolu un atkarto 3 klasi, ludzu

  12.09.2016 17:22

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas