Vecos medikamentus varēs nest uz aptiekām

0 komentāri

Vairāk nekā 60% iedzīvotāju nederīgos medikamentus izmet atkritumos, bet 17% – turpina glabāt, jo nemaz nezina, kā ar šiem medikamentiem rīkoties. Tā liecina veiktā aptauja, kas satraukusi medikamentu ražotājus un vides aktīvistus.

Tāpēc ir uzsākta kampaņa, lai informētu iedzīvotājus, kā rīkoties ar zālēm, kuru termiņš ir beidzies. Farmaceiti atgādina, ka vecus medikamentus nedrīkst izmest, jo tie var kaitēt apkārtējai videi. Vispareizāk tos ir maisiņā nogādāt uz kādu no 500 aptiekām, kas piedalās kampaņā.

Tiesa nav skaidrs, kas notiks, kad kampaņa būs beigusies, jo ne visas aptiekas var atļauties pieņemt un uzglabāt vecus medikamentus. Tāpēc valsts atbildīgās institūcijas domā, kā nodrošināt, lai visi varētu nogādāt vecās zāles aptiekās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas