Vecākus neinformē, ka bērnudārzā uzliesmojis ”šarlaks”

2 komentāri

Skarlatīna jeb šarlaks ir infekcija, kas ziemas periodā visaktīvāk uzdarbojas bērnudārzos. ”Paņēmu bērnu no bērnudārza piektdien, sestdien sāka parādīties pirmie simptomi,” stāsta bērna tētis. Ārsts noteicis diagnozi skarlatīna. Vecāki sākuši interesēties un uzzinājuši, ka bērnudārzā pirms dažām nedēļām bijis bērns, kurš saslimis ar lipīgo slimību, taču citu audzēkņu vecāki netika informēti. 

”Pamatā slimība sākas ar augstu temperatūru, pie augstās temperatūras noteikti var būt vemšana. Nākamā pazīme, kas parādās, ir sāpošs kakls, bērns sūdzas par grūtībām norīt,” stāsta bērnu slimnīcas pediatre – infektoloģe Gunta Laizāne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd vienu no bērnudārza grupiņām skārušas dažādas slimības, kuru skaitā ir arī ”šarlaks”. Piemēram, no 17 grupiņas bērniem ierindā ir tikai seši.

”Mēs to skaidrojam ar to, ka faktiski visi šie bērniņi tikai šogad ir uzsākuši bērnu dārza gaitas, līdz ar to vēl varētu būt adaptācijas periods,” tā situāciju skaidro Rīgas 4. pirmsskolas izglītības iestādes Avotiņš vadītāja Santa Avotiņa.

Visbiežāk ar skarlatīnu slimo 4-6 gadus veci bērniņi, kuri slimību iegūst kontakta ceļā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Liene Videniece ex Ločmele
  0

  Liene Videniece ex Ločmele

  no sarlaka berniba man pasliktinajas redze

  12.04.2015 15:24

 • vecamamma
  0

  vecamamma

  ...no šarlaka bērnībā smagā formā zaudēju dzirdi, jo šodien skaitās esmu nedzirdīga... SKOLOTĀJAS UN AUDZINĀTĀJAS, nespēlējies ar bērniem šo slimību , un, nepieļaujiet izplatīties!

  11.12.2014 21:19

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas