Šoreiz vecāki, gatavojoties mācību gadam, ir daudz mierīgāki

0 komentāri

Gatavošanās skolai šogad norit necerēti mierīgi – tā atzīst vecāki, kuri šobrīd atvasēm vēl steidz iegādāt visu skolai nepieciešamo. Divu bērnu māmiņa Gerda skolas lietas savām atvasēm astoņgadīgajam Kristeram un 12 gadus vecajam Markam sākusi sarūpēt teju vai pusgadu iepriekš.

Lai abi puikas 1. septembrī varētu atkal sākt skolas gaitas Jaunmārupes pamatskolā, ģimenei tas kopumā izmaksājis ap 100 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gerda Pūliņa-Muceniece, divu bērnu mamma

Cik es esmu runājusi ar māmiņām, tad domāju, ka dārgākais ir apavi skolai. Bet, tā kā man ir divi dēli, abi brāļi un paliek no vecākā brāļa kaut kas, tad man par to varbūt nav jāiespringst.

Jaunmārupiete ir pārliecināta, ka mūsdienās, lai skolas sākums ģimenes budžetam nebūtu liels trieciens, vecākiem jābūt ļoti radošiem – jāizmanto dažādas akcijas un skolas lietu un apģērbu iegādi nevar atlikt uz pēdējo brīdi. Ģimenes maku un arī nervus saaudzē tas, ka jau otro gadu pašiem nav jāpērk grāmatas un darba burtnīcas.

Pagaidām arī portāla Māmiņu klubs interneta forumā neesot novērots tradicionālais pirmsskolas diskusiju drudzis.

Kristīne Virsnīte, Māmiņu kluba pārstāve

Varbūt tas ir klusums pirms vētras, mēs īsti nezinām, jo katru gadu ir novērojams, ka vecāki raksta un dalās savos iespaidos, un stāsta, ka kaut kas nav īsti kārtībā.

Taču, lai atbildētu uz jautājumu, cik vidēji ģimenēm šogad izmaksā bērnu sagatavošana skolai, būtu jāveic speciāls pētījums – tā norāda Māmiņu klubā. Tā pārstāve Kristīne Virsnīte pieļauj, ka kopējā summa varot svārstīties no divciparu līdz pat trīsciparu skaitlim, turklāt galvaspilsētā dažkārt toni nosaka arī skolas prestižs.

Bet, kamēr līdz skolas sākumam atlikušas vairs uz abiem rokas pirkstiem saskaitāmas dienas, Jaunmārupē Baložu mājas pagalmā puikas kopā ar kaimiņu meitenēm Alisi un Esteri vēl bauda vasaras brīvlaiku. Tomēr doma par skolas sākumu izraisa dažādas sajūtas.

Lielākais prieks par gaidāmo skolas sākumu bērniem ir tas, ka atkal būšot iespēja katru dienu satikt draugus. Bet pirms prātus atkal pārņēmušas domas par mājasdarbiem un mācību stundām, vēl ir laiks kolekcionēt brīvdienu piedzīvojumus, kurus pēc tam pastāstīt draugiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas