Vasarniek, ņem vērā! Ultravioletais starojums šajās dienās ir īpaši augsts

0 komentāri

Pēdējās dienās ultravioletā starojuma līmenis Latvijā ir sasniedzis vienu no augstākajiem šovasar, Skaties.lv informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Iedzīvotāji ir aicināti pret to attiekties nopietni un, uzturoties saulē, izmantot dažādus aizsarglīdzekļus.

Kā Skaties.lv skaidro LVĢMC Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna, Latvijā ultravioletā starojuma indeksu (UV) mēra tikai Rucavā. Ņemot vērā pagājušās nedēļas tveici, UV līmenis ir būtiski palielinājies – ceturtdien tas sasniedza 5,5, bet svētdien uzkāpa jau līdz 6,3.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmdienas pēcpusdienā indeksa līmenis sasniedzis vēl lielākus apmērus – 6,5. Šīs vasaras rekords šajā ziņā fiksēts 2. jūnijā, kad ultravioletais starojums sasniedzis 7,9.

Atpūtnieki pie jūras:

LVĢMC pārstāvis norāda, ka Latvijā nav noteikti UV bīstamības kritēriji, taču tradicionāli paaugstināta indeksa vērtība tiek pieņemta, sākot no 5-6.

Tas liek secināt, ka šobrīd starojuma līmenis ir augsts, un iedzīvotājiem, atrodoties saulē, ir jāseko līdzi savai drošībai. Paaugstināta ultravioletā starojuma ietekme uz cilvēku gan ir atkarīga no viņa veselības stāvokļa, ādas tipa u.c. individuāliem kritērijiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas