Varētu izveidoties jauns “bēgļu koridors” caur Krieviju. Tas nozīmē – bēgļu masveida plūsmu uz Latviju

1 komentārs

Pašmāju politiķi pauž bažas, ka, slēdzot Eiropas ārējo robežu Dienvidaustrumos, varētu izveidoties jauns bēgļu maršruts, kas šķērsotu Latviju. Par šādu scenāriju satraukta gan premjere, gan Saeimas Aizsardzības komisija.

Kamēr Ungārija no bēgļu plūsmas nocietinājusies ar žogu, arvien saspringtāka situācija veidojas kaimiņvalstīs – vakar, 19. oktobrī, Horvātijas robežu, ko jau tagad starptautiskajā slengā sauc par “pudeles kaklu”, šķērsoja 3000 bēgļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Premjere Laimdota Straujuma pauž bažas, ka arī Horvātija drīz varētu slēgt savu robežu, un šādā gadījumā bēgļu maršruts varētu pamatīgi mainīties, iekļaujot Krieviju, Baltkrieviju un Baltijas valstis. Par šāda scenārija piepildīšanos liecina pagājušās nedēļas notikumi, kad Latvijā no Baltkrievijas puses nelegāli ienāca 29 irākiešu grupa.

Saeimas Drošības un iekšlietu komisijā pauž bažas, ka Krievija varētu pievērt acis uz bēgļu straumēm, lai šādā veidā destabilizētu situāciju Rietumeiropā.

Foto:

Atklāts ir jautājums, cik Latvija būtu gatava šādam pavērsienam. Nelegāļus pēc aizturēšanas izvieto Daugavpilī, taču tur visas telpas vēl nesen bija pārņēmuši vjetnamieši.

Jau vēstīts, – tuvākajā laikā Latvija varētu sākt uzņemt daļu no vairāk nekā 530 patvēruma meklētājiem, kas mums jādara, uzņemoties solidāru atbildības nastu kopā ar pārējām ES valstīm, taču, šim skaitam pievienojoties teju nekontrolējamajai plūsmai no austrumiem, līdz šim izstrādātie bēgļu uzņemšanas plāni varētu tikt pamatīgi iedragāti.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Latvijas Antiglobalisti
    +3

    Latvijas Antiglobalisti

    Par ielaušanos svešā valstī var pielietot ieročus. Tas ir uzbrukums. Tā ir agresija.

    20.10.2015 21:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas