Varam mācīties no jaunākās paaudzes! Skolēni rāda labu piemēro un šķiro atkritumus!

0 komentāri

Liela daļa bīstamo atkritumu Latvijā joprojām nonāk vidē, jo atkritumus šķiro tikai puse Latvijas iedzīvotāju. Tāpēc tiek meklēti veidi, kā sabiedrību radināt, piemēram, nolietoto elektrotehniku neizmest kopējos atkritumos, bet gan tam paredzētās vietās. Jo īpaši tā rīkoties tiek mudināti skolēni.

Daugmales pamatskolas skolnieces Emīlija un Sabīne lieliski zina, ka pirms izmest PET pudeli tai paredzētajā konteinerī, tā jāsaplacina. Meitenes kopā ar citiem skolas biedriem visu mācību gadu aktīvi šķirojušas atkritumus. Kopā visiem pamatskolas skolēniem izdevies savākt 6 tonnas makulatūras un gandrīz 800 tūkst. kilogramu nolietoto elektroiekārtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Daugmales pamatskola ne tikai piedalās makulatūras un bateriju vākšanas konkursā, bet dara to arī ikdienā, un ieguva Eko skolas statusu. Kā atzīst skolas vadība, ne visi skolēni šķiro atkritumus.

Mudinot skolēnus vairāk domāt par vidi, desmito gadu Latvijā notiek Zaļās joslas konkurss, kurā šogad piedalījās gandrīz 550 Latvijas skolu. Tā laikā savāktas gandrīz 180 tonnas elektroiekārtu un 27 tonnas izlietoto bateriju.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas