Vandaļu postījumi pērn Rīgas satiksmei izmaksājuši 55,5 tūkstošus eiro

2 komentāri

Lai novērstu, ko, “uzbrūkot” sabiedriskajam transportam, pērnā gada laikā uzņēmumam Rīgas satiksme radījuši vandaļi un huligāni, esot vajadzējis 55, 5 tūkstošus eiro, portālam Skaties.lv pauda Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis.

Pērnā gada laikā tika konstatēti 888 gadījumi, kad vandaļi nodarījuši materiālo kaitējumu uzņēmuma Rīgas satiksme sabiedriskajam transportam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai mazinātu vandaļu postījumus un aktivitātes, Rīgas satiksme 2011. gadā uzsāka kampaņu Nesmiņķē! Tās mērķis ir “atgādināt par sabiedriskajā transportā notiekošās vandalisma problēmas nozīmīgumu, tādējādi aicinot sabiedrību iesaistīties vandalisma gadījumu mazināšanā”.

Sākotnējais akcijas nosaukums bija Roku darbs… to pamana! Jau 2012. gadā Rīgas satiksme atzina, ka akcija bijusi veiksmīga, “jo tās rezultātā ir izdevies samazināt vandalisma nodarīto kaitējumu sabiedriskajam transportam”.

Tiesa gan, vandaļi uzdarbojas vēl aizvien. Piemēram, šā gada februāra sākumā sabiedrību pāršalca ziņa par to, ka huligāni uzbrukuši 29. maršruta autobusam Vecmīlgrāvī, turklāt uzbrucēji uz trolejbusu ir šāvuši. Lai arī autobusā apšaudes laikā atradās pasažieri, par laimi, neviens necieta, taču autobusam tika izšauti pieci logi. Visticamāk, ka uzbrucēji izmantoja pneimatiskos ieročus.

Rīgas satiksmes statistika par vandalisma skaitu sabiedriskajā transportā:

2011.gads – 2041. Straujš kritums bija vērojams kampaņas laikā. Tā, piemēram, februārī (pirms kampaņas) bija fiksēti 345 vandalisma gadījumi, bet jūlijā (kampaņas kulminācijas punktā) skaits saruka līdz 85).

2012.gads – 1369. Norisinājās kampaņa Lūdzu, nesmiņķē!

2013.gads – 1413. Nebija nevienas kampaņas.

2014.gads – 888. Kampaņa Drošība sabiedriskajā transportā.

Tāpat no 2013. gada visos sabiedriskā transporta salonos ir izvietotas informatīvas uzlīmes – Neapzīmē!, Nelauz!, Turies!. Periodiski tiek izvietota video informācija sabiedriskā transporta monitoros ar aicinājumu nebojāt transporta līdzekļu salonus, un gadījumā, ja tiek novērotas situācijas, ka kāds rīkojas pretēji jāziņo vadītājam vai policijai. Rīgas satiksme ir izvietojusi arī uzlīmes, kurās ir informācija, kā rīkoties gadījumos, ja salonā ir personas, kuras traucē vai apdraud pasažieru drošību.

2 komentāri

TOP komentāri

 • martins
  0

  martins

  es domaju 55tukst eur pa gadu par vandaaljiem. tas ir pa leeto... iizii piizii..tagad 3 apsardzes darbinieki taadu summu gadaa izmaksaa.

  19.02.2015 15:01

 • Erix
  0

  Erix

  protams!!! paaukstiniet vel cenas ..........

  19.02.2015 10:53

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas