Valsts vides dienestam jauns kuģis Mare, ar kuru veikt zvejas kontroli

0 komentāri

Valsts vides dienestam (VVD) turpmāk būs pašam savs kuģis, kas ļaus veikt zvejas kontroli un vides monitoringu atklātā jūrā. Tā nosaukums ir Mare jeb jūra, un šodien tas tiks izrādīts plašākai sabiedrībai.

Kuģis iegādāts, jo līdz šim atbildīgajiem dienestiem nav bijis neviena kuģa, kas varētu doties atklātā jūrā tālāk par 10 jūras jūdzēm no krasta. Savukārt saskaņā ar vietējiem un starptautiskajiem normatīviem kontrolējamā zona jūrā ir līdz 60 jūras jūdzēm no krasta.

Mare uzbūvēta Igaunijā, Sāremā salas Nasvas ostā. Kuģa maksimālais ātrums ir 17 mezgli, kas pielīdzināms automašīnas braukšanai pa šoseju ar ātrumu 150 kilometri stundā. Uz kuģa vienlaikus var atrasties 18 cilvēki.

Paredzēts, ka gada laikā kuģis veiks aptuveni 200 inspekcijas Baltijas jūrā un līcī. Kuģis gan netiks nodarbināts visu gadu, jo ir piemērots tikai apstākļiem, kad nav ledus. Tātad ar kuģi Mare varēs kuģot aptuveni 9-10 mēnešus gadā.

Kuģis iegādāts, izmantojot Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Kopumā tas izmaksājis nepilnus trīs miljonus eiro, no kuriem Latvijai bija jāsedz tikai 14%.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas