Valsts un Lietuvas uzņēmumi interesējas par Latvijas gāzes iegādi

0 komentāri

Latvijas valdība šonedēļ lēmusi izteikt piedāvājumu vienam no a/s ”Latvijas Gāze” akcionāriem Vācijas uzņēmumam “EO.N Ruhrgas” (“EO.N”) par akciju iegādi. Par vēlmi iegādāties “Latvijas Gāzes” (LG) daļas no ”EO.N” iesniegušas arī divas Lietuvas kompānijas “Lietuvos enerģija” un “Epso G”, ziņo TV3 raidījums Nekā Personīga.

Kā Nekā Personīga norādīja Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis, Lietuvas kompānijas tikai izrāda interesi par izpēti. ”Ja Lietuvas uzņēmumi tiks uzaicināti turpināt procesu, būs iespēja legāli sākt izpētes procesu LG, lai saprastu, kas tad tiek pārdots,” skaidro R. Degutis. Viņš apstiprināja, ka Lietuvas uzņēmumiem LG interesē pamatā Inčukalan gāzes krātuves dēļ, kas ir reģionālas nozīmes infrastruktūras objekts. ”Gada beigās Lietuva pabeigs sašķidrinātās gāzes terminālā būvniecību Klaipēdā, un Inčukalns būtu ērta vieta, kur gāzi uzglabāt,” Lietuvas uzņēmumu interesi skaidro R. Degutis.

Tikmēr “Itera Latvija” pārvaldnieks Juris Savickis norādījis, ka mainījis savu nostāju par valsts iesaisti LG.

Līdz ar šādu notikumu pavērsienu domas par valsts iesaisti LG mainījis arī viens no esošajiem LG akcionāriem Juris Savickis.

Foto: LETA

Foto: LETA

“Manas domas zināmā mērā ir mainījušās. Iepriekš es tā kā sliecos uz to, ka Latvijas valstij nebūtu jāpērk. Tagad es neteikšu, kāda iemesla pēc, bet nu tā kā esmu pārdomājis,” sacījis Savickis, “es pārstāvu 34,16%, kuri pieder “Rosņeftj” jeb “Iterai Latvija”, tur 34% pieder man. Pie tam man ir izšķirošā balss, bez manis tur nekas nevarētu notikt. Tā kā mēs pilnīgi aizstāvēsim Latvijas valsts intereses šai procesā. Tātad varētu teikt tā – 48%, ko nopirks Latvijas valsts plus mana daļa “Iterā Latvija” nogarantēs pilnīgu Latvijas valsts interešu aizstāvību.”

LG ir tiesības saimniekot Inčukalna gāzes krātuvē 20 gadus, un 2017.gadā šis termiņš beidzas. Iespējams, tāpēc LG vēlas Inčukalna gāzes krātuves zemi privatizēt, tāpēc tiesā bija iesniegusi prasību uzlikt valstij par pienākumu šādu privatizāciju veikt. Tomēr Rīgas rajona administratīvā tiesa 5.augustā šo prasību noraidīja, taču norādīja, ka Latvijas valsts nav rūpējusies, lai Inčukalna gāzes krātuves zeme paliktu tās kontrolē vai noteikusi likumā aizliegumu to privatizēt. Tāpēc tagad  administratīvās apgabaltiesa lems vai Inčukalna gāzes krātuves zeme paliks Latvijas valsts kontrolē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas