Valsts prezidenta svētku uzruna Jelgavā

0 komentāri

Karavīri! Godātie klātesošie! Sveicu Jūs Latvijas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai veltītajā militārajā parādē Jelgavā! Divdesmit piecu gadu laikā mūsu valsts ir veikusi strauju attīstības ceļu no fundamentālām reformām – likumdošanas bāzes pārveidošanas un mērķtiecīgas ekonomiskās izaugsmes, līdz pat ģeopolitiski izšķirīgiem lēmumiem, kuru rezultātus redzam un augsti novērtējam jau šodien.

Šī ir ne tikai zīmīga gadskārta Latvijas neatkarībai, bet arī trauksmains laiks Eiropai un visai pasaulei. Ārējās drošības situācija ir mainījusies, liekot mums pārskatīt daudzas prioritātes un īpaši vēršot uzmanību uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu. Latvijas iestāšanās NATO bija vēsturiski pareizs un izšķirošs lēmums. Vienpadsmit gados, kopš dalības aliansē, esam apliecinājuši, ka Latvija ir uzticams partneris, uz mums var droši paļauties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sākoties krīzei Ukrainas dienvidos un austrumos, NATO četrkāršoja mūsu gaisa telpas aizsardzību, atsāka jūras pretmīnu kuģu grupas dežūru Baltijas jūrā, kurā pašreiz piedalās arī mūsu jūrnieki, bet uz sauszemes palielināja sabiedroto spēku klātbūtni.
Sabiedroto atrašanās mūsu valstī nav tikai NATO pastiprināta klātbūtne, sabiedroto spēki piedalās kopīgās mācībās ar mūsu karavīriem, kurās viņi apgūst iemaņas, kas būtiskas mūsu un alianses aizsardzības spēju stiprināšanai jaunajos starptautiskās drošības situācijas apstākļos.

Arī Latvija ir daudz darījusi, lai straujāk stiprinātu savas aizsardzības spējas – likumā nostiprinājusi finansējuma palielinājumu, un tas tiks darīts vēl straujāk, 2% no IKP sasniedzot jau 2018. gadā.

Vēlos uzsvērt, ka Latvija nav mazāk aizsargāta kā jebkura cita NATO dalībvalsts. Šādu apliecinājumu, personīgi tiekoties, esmu saņēmis no mūsu stratēģiskajiem partneriem, un šādu apliecinājumu Latvija saņēma NATO samitā Velsā, kā arī saņem ikvienā mūsu sabiedroto rīcībā.
Latvija nav viena, mūsu dalība aliansē ir garants mūsu drošībai. Kopā mēs esam spēks, lai sargātu mieru savā zemē, Eiropā un pasaulē!

Dievs, svētī Latviju!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas