Valsts kontrole saskata pārkāpumus Tiesu namu aģentūras rīcībā

0 komentāri

Valsts kontrole saskatījusi trūkumus un pārkāpumus Tieslietu ministrijas pakļautībā esošās valsts akciju sabiedrības Tiesu namu aģentūra darbībā. Tieslietu nozares īpašumi esot iznomāti par nesamērīgām cenām – valsts iestādēm dārgāk, privātajiem nomniekiem – lētāk. Īpaši skandaloza esot divu nekustamo īpašumu pārdošana, kā rezultātā negūtie ieņēmumi veido vairāk nekā miljons eiro. Par šo darījumu valsts kontrole jau vērsusies prokuratūrā.

Tiesu namu aģentūras pārraudzībā ir aptuveni 54 nekustamie īpašumi visā Latvijā, piemēram, tiesas, ieslodzījumu vietas un arī tieslietu vajadzībām neizmantotas būves. Valsts kontroles revīzijā atklāts, ka šo īpašumu nomas maksas ne vienmēr ir pamatotas ar konkrētiem aprēķiniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts iestādes par nomu maksā vairāk nekā privātie uzņēmumi. Revidentu uzmanību piesaistījis divu nekustamo īpašumu pārdošanas darījums Jūrmalā. Revīzijā secināts, ka krīzes laikā īpašumi pārdoti par nesamērīgi zemām cenām. Negūtie ieņēmumi – aptuveni miljons eiro. Turklāt neesot skaidrs, kāpēc Tiesu namu aģentūra šos īpašumus pārdeva, jo darījumā iegūtā peļņa joprojām esot atrodama Tiesu namu aģentūras kontos.

Valsts kontrole jau vērsusies Ģenerālprokuratūrā, lai tiesībsargi izvērtētu par šo darījumu atbildīgo amatpersonu rīcību. Tikmēr Tieslietu ministrijā iespējamos pārkāpumus noliedz.

Valsts kontrole pozitīvi novērtējusi Tiesu namu aģentūras iekšējās kontroles sistēmu. Taču kapitālsabiedrībai būtiski jāuzlabo saimnieciskā darbība.

Foto

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas