Valstij tiek nodots unikāls atradums – retas Livonijas laika monētas

0 komentāri

Karikatūrists Agris Liepiņš Lielvārdes pilī atradis Livonijas laika monētas, kas tagad nodotas valsts īpašumā.

Atrasto monētu vidū ir markas, pusmārkas, šiliņi un vērdiņi. Šis uzskatāms par unikālu atradumu, un mūsdienās šī depozīta vērtība varētu sasniegt vairākus tūkstošus eiro, ziņo TV3 žurnālists Guntis Meisters, kurš piedalījās monētu nodošanas pasākumā.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Numismātikas nodaļas vadītāja Anda Ozoliņa:

Vēl pirms tālākas depozīta attīrīšanas un apstrādes jau var spriest, ka to veido samērā daudz retu un interesantu monētu, kas vairums kaltas Rīgas brīvpilsētā. Depozītā atrodamas arī Livonijas perioda monētas, kas kaltas gan Rīgā, gan Tallinā, gan Ārensburgā. Tostarp ir arī monētas ar lielāku nominālu – pusmārkas un vērdiņi.

Vecākā depozīta monēta ir Livonijas ordeņmestra Bernharda Borha (1471-1483) šiliņš, savukārt jaunākās kaltas Rīgas brīvpilsētā (1561-1582). Tas ļauj spriest, ka uzietais monētu noguldījums varētu būt ilgstoša uzkrājuma depozīts, informēja muzeja pārstāve.

Depozīta atrašanas vieta atrodas līdzās mākslinieka Agra Liepiņa veidotajai 12.gadsimta latgaļu koka pilij.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas