Valodnieki Spānijas salu jau vairākus gadus pārdēvējuši par Maļorku

3 komentāri

Kāds vērīgs skatītājs ir neizpratnē par Spānijas pilsētas nosaukumu, jo līdz šim lietojis visiem ierasto – Maljorka – , taču uz žurnāla GEO vāka ir ieraudzījis pa visam citu vārdu – Maļorka. Kā ir pareizi?

Izrādās, ka tadicionāli un no sešdesmitajiem gadiem ir saglabājies nosaukums Maljorka, taču kopš 2008. gada patiešām ir jāsaka – Maļorka. Šis nosaukums atbilstot mūsdienu normām un pareizi būtu teikt Maļorka. Taču sabiedrībai ir liels spēks un, ja tā turpinās teikt Maljorka, tad pie tā valodnieki arī paliks, skaidro valodas eksperte Dite Liepa. Līdzīgi esot bijis arī ar Islandi un Īslandi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Video!

3 komentāri

TOP komentāri

 • Maddie
  +1

  Maddie

  Drīz būs arī Ļatvija

  10.03.2016 11:13

 • Dace
  +1

  Dace

  nopietni? Maļorka? izklausās pēc Soļankas vai kā tamlīdzīga

  09.03.2016 19:01

 • Domīgais
  0

  Domīgais

  Kāpēc tad sakām Igaunija nevis Īgaunija; Itālija nevis Ītālīja?

  08.05.2016 11:21

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas