Valodas policija: Politiķi bieži ”grēko” – stomās un jauc vārdus

1 komentārs

Klasiskās politiķu kļūdas ir tā dēvētie ”parazītvārdi” – ”tas tur”, ”āāā”, ”ēēē”, ”mmm”, atzīst projekta Valodas policija eksperti, kas pētījuši pašmāju politiķu valodas stilu un tīrību.

Tāpat politiķiem raksturīga ”ka” un ”kad” jaukšana – to dara pilnīgi visi politiķi, secina Valodas policija. Tāpat nereti tiek nepareizi lietotas galotnes ar īso ”a” un garo ”ā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat politiķi ”grēko” arī, lietojot aizguvumus no krievu valodas. Tiek izmantoti tādi aizguvumi kā ”dotajā momentā”, ”griezties pie ārsta”. Nereti tiek izmantoti arī sarunvalodas elementi – ”okey”, ”par kapeikām” u. tml. Valodas policija akcentē, ka tas nav pieļaujams arī tad, ja politiķis uzstājas kādā televīzijas raidījumā.

”Labāk ir pateikt vārdu latviski, nevis savārstītu svešvalodā,” uzsver valodas eksperti. Svešvārdu izmantošana runā esot modes lieta, un cilvēki nereti tā dara, jo gribot izklausīties gudrāki, saka Valodas policija.

Eksperti gan atzīst, ka visi cilvēki reiz kļūdās.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • igla
    0

    igla

    Grēko gan politiķi,gan žurnālisti.Rudenī TV ziņās" laiku pārgrieza".Piemēram-finanses, kas aizgājušas uz atalgojumu(Melbārde. Pareizāk būtu-atalgojumam).Tika neiedots vārds( Reskājs.Pareizāk -netika dots vārds) Beidzot šo pirmatnējo posmu (Ķuzis - beidzot pirmo posmu.),Ziema būs nebarga( Valdniece-ziema nebūs barga)Foto var būt pavairots ģeografiskā progresijā(Ivo Jurkāns), Jāsaglabā pienkopība (Vilks)... un tā bez gala Visbiežāk lieto " uz" un" tikt".

    18.02.2015 08:58

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas