Valkas mērs nevēlas uzņemt Āfrikas bēgļus, jo saskata kulturālas atšķirības

0 komentāri

Valkas pilsētas mērs Vents Armands Krauklis pauž gatavību uzņemt vairākas bēgļu ģimenes, kurām varētu nodrošināt dzīvesvietu un darbu šūšanas vai kokapstrādes uzņēmumos. Tiesa, Krauklis būtu gatavs uzņemt tikai bēgļus no Ukrainas, nevis Sīrijas, vai Āfrikas valstīm, jo baidās par kultūras atšķirībām un iespējamo spriedzi, ko svešinieku ierašanās mazajā pilsētiņā var radīt.

Lai gan bezdarba līmenis Latvijā joprojām ir gana augsts, laukos akūti trūkst darba roku. Vietējie vīri spēka gados ir deficīts. Visbiežāk – aizbraukuši uz ārzemēm vai nodzērušies. Tieši tādēļ Valkas pašvaldība sola vērsties pie politiķiem, ar gatavību uzņemt vairākas Ukraiņu ģimenes. Pilsētā ir brīvi dzīvokļi, un arī vakanču šūšanas un kokapstrādes nozarēs netrūkst. Valkas mērs gan savā pilsētā labprāt redzētu tieši Ukrainas, nevis  Sīrijas vai kādas Āfrikas valsts iedzīvotājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā argumentu tam Krauklis min kultūras un paradumu atšķirības, kas, bēgļiem ierodoties mazpilsētā, varētu radīt ļoti lielu spriedzi.

Savulaik Iekšlietu ministres padomnieks integrācijas jautājumos bija libānietis Hosams Abu Meri, kurš pats lieliski zina, ko nozīmē integrēties Latvijas vidē. Abu Meri pauž bažas, ka Latvija nebūt nav gatava uzņemt bēgļus, jo jau pirms vairākiem gadiem patvērumu meklētāju izmitināšanas centri Latvijā bija pārpildīti.

Abu Meri gan lēš, ka ilgtermiņā, desmit, divdesmit gadu nākotnē raugoties, Latvijai agri vai vēlu vajadzēs darba rokas no ārzemēm – būvniecībā, zemkopības darbos, arī medicīnas nozarē, pašu spēki būs par mazu, un bēgļu ievešana varētu problēmu risināt. To gan sola nepieļaut nacionālā apvienība, uzsverot, ka nauda jāinvestē, lai atgrieztu mājās tautiešus, un celtu darba algas, tādejādi apstādinot vietējie iedzīvotāju izbraukšanu.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas