Valdība vienojas par pensiju indeksācijas kārtību

0 komentāri

Valdība otrdien vienojusies par rudenī gaidāmās pensiju apmēra pārskatīšanas kārtību. Atbilstoši Saeimas pieņemtajam likumam, šā gada 1. oktobrī tiks pārskatītas pensijas vai to daļas, kuru apmērs nepārsniedz 285 eiro mēnesī.

Šis nosacījums gan neattieksies uz politiski represētajiem, kā arī pirmās grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā iesaistītajām personām, kam pensijas tiks indeksētas pilnā apmērā.

Tikmēr pensionārus pārstāvošā organizācija uzskata, ka viņu dzīves līmeni tas neuzlabos un plāno septembrī Strēlnieku laukumā Rīgā rīkot Visas Latvijas pensionāru mītiņu. Akcijas mērķis būšot paust attieksmi pret valdības līdzšinējo darbu, kas federācijas ieskatā bijis neapmierinošs.

Skaties.lv jau ziņoja – vairums iedzīvotāju (69%) domā, ka Vislatvijas pensionāru mītiņš rezultātu nesniegs. Savukārt katrs piektais jeb 21% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir pretējās domās un uzskata, ka mītiņš palīdzēs sasniegt senioru prasības, liecina pētījumu aģentūras TNS un LNT raidījuma “900 sekundes” veiktais pētījums.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas