Valdība atkal atliek lēmumu par skolotāju algām

0 komentāri

Aizvien uz priekšu nekustas jaunā pedagogu atalgojuma modeļa apstiprināšana – jūlijā plānotā skatīšana valdības sēdē tagad pārcelta uz augusta vidu. Kavēšanās iemesli – Izglītības un zinātnes ministrijas nespēja rast vienošanos ar citām ministrijām un sociālajiem partneriem.

Sākotnējie plāni paredzēja jauno pedagogu atalgojuma modeli Ministru kabineta noteikumos iestrādāt vasaras sākumā, pēcāk izskatīšana pārcelta uz jūliju, bet tagad kļuvis zināms, ka valdība par to varētu lemt augusta vidū. Šāda kavēšanās skaidrota ar modeļa saskaņošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izstrādātais modelis jāsaskaņo arī ar citām ministrijām, ne tikai ar valsts maka turētāju Finanšu ministriju. Tāpat vienošanās jāpanāk ar sociālajiem partneriem. Kompromisu nepieciešams rast par atsevišķām detaļām pašā modelī, kā arī jātiek skaidrībā ar skolotāju algu celšanu turpmākajos gados. Miglā tīts ir arī kopējais finansējums minētajam modelim.

Pedagogu arodbiedrība saprot nepieciešamību pilnībā saskaņot visas ieceres, bet ir neizpratnē par klusumu no ministrijas puses par tai iesniegtajiem ierosinājumiem modeļa izstrādē.

Nevienlīdzības novēršanai esošajā skolotāju atalgojumā gadā papildus nepieciešams vairāk nekā 31 miljons eiro, bet 2016. gada četriem mēnešiem – 10,48 miljoni eiro. Sākotnējā iecere bija modeli iedarbināt jau 1. janvārī, bet tagad tiek runāts par tā ieviešanu, sākot ar nākamā gada septembri, turklāt visās skolās vienlaikus.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas