Vairums LU medicīnas fakultātes absolventu plāno strādāt Latvijā

1 komentārs

Ārsti, medmāsas un farmaceiti, – kopumā 219 jaunie speciālisti šodien absolvēja Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti. Vairums absolventu plāno darba gaitas uzsākt tepat Latvijā.

Rokās ziedi, solis steidzīgs – apsveicēji uz Latvijas Universitāti plūda straumēm. Šodien Alma Mater pulcēja topošos ārstus, medmāsas un farmaceitus. Gaisā virmo satraukums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Sajūta ir tāda kā pirms kāzām bija – kaut ko gaidi, bet kas būs, nav zināms vēl, bet zinu, ka palikšu Latvijā, studēšu tālāk,” stāsta ārstu programmas absolvente Irina.

Tomēr ne visi jaunie ārsti spēs samierināties ar zemajām algām un nesakārtoto veselības aprūpes sistēmu, neslēpj absolventi.

”Gribētos jau saņemt pienācīgu atalgojumu, bet sākumā vismaz man sākumā gribētos Latvijā pamēģināt startēt, varbūt sanāk un nav jādodas projām,” tā par saviem nākotnes plāniem saka absolvents Viktors.

Medmāsas, kuras ieguvušas maģistra grādu, pārliecinoši saka, ka strādās Latvijā. Viņas bakalauru beidzējus brīdina, ka ārzemēs diplomētajām māsām nākas veikt drīzāk aprūpētājas, nevis tiešos pienākumus.

Ārpus valsts robežām pieprasīti esot gan Latvijas ārsti, gan māsas, taču no absolventiem prom dodoties tikai 3 līdz 5%, mierina Medicīnas fakultātes dekāne.

Ingrīda Rumba-Rozenfelde, LU Medicīnas fakultātes dekāne

Protams, lai valsts noturētu pareizo līdzsvaru un nodrošinātu ar speciālistiem visus rajonus ne tikai centrālo Rīgu un Pierīgu, jāveic ļoti rūpīga cilvēkresursu plānošana un arī sadales plānošana un tas būtu Veselības ministrijas uzdevums.

Vairāk skaties pievienotajā video!

1 komentārs

TOP komentāri

 • Antiņš
  0

  Antiņš

  šobrīd studentiņi skaiti dzied,bet kad pabeigs studijas-dziedās citu dziesmu
  LIELĀKĀ DAĻA BŪS PROM ĀRZEMĒS-100% GARANTĒJU

  06.08.2015 19:46

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas