Vairums Latvijas iedzīvotāju netic, ka Ņemcova slepkavība tiks izmeklēta objektīvi

0 komentāri
Vairums Latvijas iedzīvotāju netic, ka Ņemcova slepkavība tiks izmeklēta objektīvi
FOTO: SCANPIX

Kamēr Krievijas mediji ziņo par aizvien jauniem Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavībā aizdomās turamajiem, Latvijā objektīvai šīs slepkavības izmeklēšanai netic 73% Latvijas iedzīvotāju. Šos rezultātus pastiprina neoficiāla informācija, ka daļa līdz šim aizturēto, iespējams, ir saistīti ar augsta ranga Krievijas drošības iestāžu amatpersonām.

Nedēļu pēc Boris Ņemcova slepkavības aizdomas par saistību ar šo lietu krīt uz kopumā 7 cilvēkiem, un vēl vienu, kurš Čečenijas galvaspilsētā Groznijā policijas aplenkumā uzspridzinājās. Svētdien Maskavas Basmannijas rajona tiesā tika nogādāti 5 apsūdzētie, kas tika paturēti apcietinājumā. Vēl 2 cilvēki tika aizturēti nedēļas nogalē specoperācijas laikā Čečenijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz šim noziegumā atzinies tikai viens no aizturētajiem – Zaurs Dadajevs, kurš faktiski uzņēmies vainu slepkavības organizēšanā, un savu rīcību pamatojis ar reliģiskiem motīviem. Viņam kā ticīgam cilvēkam neesot bijuši paciešami Borisa Ņemcova negatīvie izteikumi par par musulmaņiem Krievijā, pravieti Muhamedu un islāmu.

Tam, ka aizturētie ir īstie vaininieki noziegumā, gan netic lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju.

TNS Latvija aptauja liecina, ka 73% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Ņemcova slepkavībā vainīgie pie atbildības saukti netiks. Tam, ka tiks veikta objektīva izmeklēšana, tic vien 17% respondentu. 10% iedzīvotāju šajā jautājumā viedokļa nav.

Tikmēr, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, pienāk ziņas par slepkavībā aizdomās turamo saistību ar augstām Čečenijas drošības iestāžu amatpersonām.

Turklāt Zauru Dadajevu, kurš atzinis līdzdalību slepkavībā, izrādās, pazīst arī Čečenijas Republikas vadītājs Ramzans Kadirovs, kurš izteicies, ka Dadajevs ir īsts Krievijas patriots.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas