Vairāki uzņēmumi izmanto Zaļās karotītes zīmolu, paši labi apzinoties, ka krāpjas

0 komentāri

Zemkopības ministrijas uzdevumā Pārtikas un veterinārais dienests uzsācis pārbaudes valsts un pašvaldību iestādēs par Zaļās karotītes sertifikātu. Pirmie dati pierāda to, ka zem kvalitatīvas Latvijas pārtikas zīmes vairākas firmas ir piegādājušas lētāku importa preci.

Putnu fabrika Ķekava – vienīgais svaigās putnu gaļas piegādātājs, kam ir Zaļās karotītes sertifikāts. Risks, ka kāds negodprātīgs uzņēmējs gribēs ļaunprātīgi izmantot šo preču zīmi, ir liels. Tāpēc putnu fabrikas pārstāvji cenšas maksimāli paši izkontrolēt, lai tie, kas ar viņu Zaļo karotīti startē valsts un pašvaldību konkursos, tiešām arī piegādā slimnīcām, skolām, armijai vai cietumiem Ķekavas produkciju.

Zaļo karotīti piešķir produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā un kuriem 75% no ražošanā izmantotajām izejvielām ir vietējās. Savukārt, lai iegūtu Bordo karotīti, pietiek, lai produkta pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, bet nepieciešamas izejvielas var nebūt vietējās.

Zemkopības ministrijas uzdevumā Pārtikas un veterinārais dienests uzsāka pārbaudes. Ir atklāti vairāki krāpšanās gadījumi. Pagaidām firmu, kā arī apkrāpto valsts un pašvaldību iestāžu nosaukumus, ministrijā neatklāj. Bet ir zināms, ka mahinācijas notika ar dārzeņiem, olām un vistas gaļu.

Foto

Pagājušajā gadā ieviestais Zaļais iepirkums uzņēmumiem ar vietējo produkciju  valsts un pašvaldību konkursos dod priekšroku. Pārtikas uzņēmumu federācija aicina stingrāk kontrolēt Zaļās un Bordo karotītes sertifikātu izmantošanu.

Pašlaik uzņēmēji kopā ar Pārtikas un veterinārā dienesta ekspertiem strādā pie pārbaužu kritērijiem. Viens no variantiem – matemātiski pārbaudīt, cik no konkrēta Zaļās karotītes uzņēmuma tika iepirkts produkcijas un cik pēc tam tika piegādāts skolām, slimnīcām, bērnudārziem vai kādām citām iestādēm. Kā otrs iespējamais variants tiek piedāvāts ierobežojums, lai Zaļajos iepirkumos drīkstētu piedalīties tikai ar fasēto produkciju, kas ir dārgāka.

Zaļā un Bordo karotītes ir piešķirtas vairāk nekā 500 produktiem. Ja runa ir par valsts un pašvaldību iepirkumiem, tad visgrūtāk ir izkontrolēt tās preces, kas nav fasētas un tiek pārdotas uz svaru. Un tādu produktu ir diezgan daudz.

Atkarībā no pirmo pārbaužu rezultātiem, Zemkopības ministrija pieņems lēmumu par regulāro Pārtikas un veterināra dienesta pārbaužu ieviešanu, lai kontrolētu Zaļo iepirkumus. Paralēli tiek domāts arī par administratīvo sodu ieviešanu par krāpšanos ar Zaļās un Bordo karotītes zīmēm valsts un pašvaldību konkursu ietvaros.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas