Vairākās slimnīcās jau izsludināta gripas karantīna

0 komentāri

Latvijā sākusies intensīva gripas izplatība.  Jau reģistrēts viens nāves gadījums. Vairākās slimnīcās jau izsludināta karantīna. Pagaidām bīstamās infekcijas slimības izplatība nav pietuvojusies epidēmijas apmēram.

Tomēr mediķi bažījās, ka šogad saslimšanas varētu būt smagākas un un piesardzīgākiem jābūt arī vakcinētiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd gripas izplatība ir piecas reizes augstāka nekā ikdienā un, visticamāk, saslimstība pieaugs, uzsver Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti. Epidēmijas līmenis ir simts saslimušie uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Šobrīd reģistrēto saslimušo ir sešdesmit līdz septiņdesmit – epidēmijas slieksnis tuvojas.

Mediķi gatavojas sliktākajam scenārijam, proti, epidēmijas stāvokļa izsludināšanai.  Tās laikā cilvēkiem būs rūpīgi jāapdomā vai rīkot kolektīvus pasākumus un, piemēram, māmiņām ar bērniem apmeklēt lielveikalus. Latvijā cirkulē vairāki gripas vīrusa paveidi. Viens no dominējošajiem šosezon nav iekļauts gripas vakcīnas sastāvā. Tātad pat vakcinētie nav pasargāti un slimības gaita var būt smagāka.

Gripa jau paņēmusi viena cilvēka dzīvību. Mirušais ir vecumā ap četrdesmit. Patlaban gan ar gripu visbiežāk slimo bērni vecumā līdz 14 gadiem. Intensīvāka vīrusa izplatība ir Rēzeknē. Vairākās slimnīcās jau izsludināta gripas karantīna.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas