Vairākās skolās mācības nemaz nedrīkst notikt. Tajās uzturēties ir bīstami

0 komentāri

Būvniecības Valsts kontroles birojs brīdina, ka vairākās skolās Rīgā un Cēsīs ir atklāti bīstami tehniskie defekti, tādēļ ēku lietošana jāpārtrauc. Tikmēr pašvaldības un mācībspēku pārstāvji par šādu ažiotāžu ir pārsteigti, jo uzskata, ka bojājumi ir pavisam nelieli, un jaunizveidotais būvniecības kontroles birojs ir pārcenties, meklējot iespējamos apdraudējumus.

Ārēji gan nekas par apdraudējumu neliecina, un ēkā notiek mācības. Arī iestādes pārstāvji apgalvo, ka riski nepastāv – pēc Zolitūdes traģēdijas izveidotā Būvniecības Valsts kontroles biroja darbinieki esot atnākuši, apsekojuši ēku, un viņiem aizdomīga likusies iebrauktuve sānu ejā, kuru izmanto darbinieki, lai pagalmā novietotu savus auto. Pastāv bažas, ka pagraba konstrukcijas, kas notur brauktuvi, ir sarūsējušas. Tagad šī vieta netiek izmantota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par bīstamu Būvniecības Valsts kontroles birojs sauc arī situāciju Pļavnieku ģimnāzijā. Personāls piekrīt, ka vienas no kāpnēm ir sliktā stāvoklī, taču, tā kā skolā mācās krietni mazāk bērnu, nekā sākotnēji paredzēts, kāpnes neviens neizmanto, bet skolā viss norit, kā ierasts. Arī Rīgas domē atzīst, ka skolas ēkā ir kosmētiskas plaisas; līdzīga situācija ir vairākās citās skolās, kas būvētas 90. gadu sākumā – juku laikā. Tomēr domē uzskata, ka tas nekādus draudus cilvēku drošībai neradot – ēku uzraugi esot pārcentušies, saskatot draudus, kur to patiesībā nemaz nav.

Birojā akcentē, ka spriedumus par ēku stāvokli izdarījuši profesionāli eksperti, taču arī viņu verdikti tiks pārbaudīti, piesaistot neatkarīgus ekspertus. Būvniecības birojs par bīstamām uzskata arī divas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ēkas. Cēsu pašvaldība gan rausta plecus neziņā, ko šo atzinumu iesākt. Ēku īpašnieks un apsaimniekotājs ir “Valsts nekustamie īpašumi”.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas