Vairākas mazās skolas gaida bēdīgs liktenis: slēgšana. Ko darīt darbu zaudējušajiem skolotājiem?

0 komentāri

No kopumā 135 valdības deklarācijas punktiem izglītībai ir veltīti 22. Anotācijā minēts, ka zemais dzimstības līmenis, atšķirīgā reģionu attīstības dinamika liek nekavējoties pieņemt lēmumus. Neprecizējot kā, piemēram, teikts, ka tiks reformēts mācību saturs, tā lai nodrošinātu skolas beidzējus ar nepieciešamajām prasmēm dzīvei zināšanu sabiedrībā.

Tiks veidota sistēma, lai par pedagogiem kļūtu zinošākie un mērķtiecīgākie cilvēki, un Kučinska valdības laikā tiks noteikts termiņš pārejai uz obligātu vidējo – vispārējo vai profesionālo – izglītību. Tā ir deklarācija. Vēlmju saraksts, kas var tikt īstenots un var arī netikt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču vēl trešdien Izglītības un zinātnes ministrija ar pašvaldībām saskaņojusi vairāku mazo skolu slēgšanu. Kā kritērijs izvēlēts skolēnu skaits – 60. Kopumā saskaņota sešu skolu slēgšana.

Savos ziedu laikos, vēl ar citu nosaukumu, Mežotnes internātskolas telpas ir pieredzējušas pat līdz 800 skolēnu mācību gada laikā.

Foto

Tagad vien 40. Iestāde ir īpaša, jo uzņem tos, kas tradicionālajā skolā no vienaudžiem atpalika.  Pedagogi, ar katru bērnu cenšas strādāt individuāli, kas ir mazas skolas priekšrocība. Uzkrāto pieredzi, direktore Dace Peņķe vēlējās ielikt plānā, kas ļautu skolu saglabāt.

Otra ideja bija vēl vairāk attīstīt profesionālo izglītību. Pirms dažiem gadiem bijušajā katlu mājā tika ierīkota moderna metināšanas darbnīca. Taču atkal – skolēnu trūkums. Baumas, ka skolu slēgs virmoja gaisā,  tādēļ šogad daudzi vecāki nolēmuši savus bērnus tajā nemaz nelaist. Tas, savukārt, procesu paātrinājis.

Skolotājs Mārtiņš Dauvarts uzskata, ka puišiem stundās iedevis labu ceļamaizi – praktiskās iemaņas ļaus iestāties citā profesionāl-tehniskajā skolā, kā arī pieteikties praksei. Pats pedagogs darbu turpinās Latvijas Lauksaimniecības Universitātē Jelgavā, kur paralēli strādā jau šobrīd. Pārējie darba iespējas sāks apzināt tuvāko mēnešu laikā.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas