Vairāk nekā puse krievvalodīgo uzskata, ka Latvija brīvprātīgi iestājās Padomju Savienībā

2 komentāri

Valsts lēnām virzās uz to, lai sasniegtu pirms pieciem gadiem izvirzītos mērķus sabiedrības integrācijā, tomēr vairākās jomās jau tagad redzami “sarkanie, brīdinošie signāli”, secinājuši pētnieki starpposmā vērtējot, kā tiek īstenotas valsts integrācijas pamatnostādnes 2012.-2018. gadam. Tikmēr atbildīgie runas par valsts integrācijas politikas izgāšanos dēvē par bezatbildīgām un pat bīstamām. 

Valsts paveiktais integrācijā desmit ballu sistēmā vērtējams ar septiņi, – tā saka pētnieki, kas vērtējuši, cik sekmīgi Kultūras ministrijai starpposmā izdevies ieviest pirms pieciem gadiem tapušās valsts integrācijas pamatnostādnes.

Un šādi signāli ir vairāki. Lai arī latviešu valodas lietošana cittautiešu vidū pieaug, joprojām vairāk nekā trešdaļa ielā lieto krievu valodu. Nepilsoņu rindas kļūst šaurākas gan mirstības dēļ, gad tādēļ, ka viņi pieņem citas valsts – pārsvarā Krievijas – pilsonību.

Joprojām krasas atšķirības ir vērtējumā par vēsturiskajiem notikumiem. Vairāk nekā puse krievvalodīgo uzskata, ka 1940. gadā Latvija brīvprātīgi iestājās Padomju Savienībā.  Tikmēr kultūras ministre runas par sabiedrības integrācijas politikas izgāšanos dēvē ne vien par bezatbildīgām, bet pat bīstamām.

Jomā, kuru var dēvēt par Latvijas Ahileja papēdi, atbildīgo ir daudz, bet nav neviena, kas to līdz galam pārzinātu, – šādu problēmu saskata atbildīgās Saeimas komisijas vadītājs.

Paši latvieši jūtas apdraudēti un nav atvērti ciešām attiecībām ar citām tautībām, secinājuši pētnieki. Turklāt arī uzvedība ikdienā integrāciju neveicina.

Būtiski ir veicināt mazākumtautību piederības sajūtu Latvijai, kas saskaņā ar pētījumu pēdējos gados palikusi nemainīga. Diskusijā izskanēja aicinājums Dziesmu un deju svētkus svinēt kopā ar mazākumtautībām.

Gala vērtējums četru gadu laikā īstenotajai integrācijas politikai tiks sniegts 2018. gadā. Tomēr iesaistītie akcentē, – uz ātriem sasniegumiem sabiedrības integrācijā cerēt nevar.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Studente
  0

  Studente

  Starp citu, viņš nav krievs un latviski runā bez problēmām.

  01.05.2015 21:02

 • Studente
  0

  Studente

  Tāpat kāds pedagogs no mācību iestādes, kurā mācos, atļāvās dirst, ka okupācija nav bijusi, cilvēkiem vienkārši apnika Ulmanis! Ir pat ieraksts no tās stundas...

  01.05.2015 21:02

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas