Vai zināt, cik personu deklarēts Jūsu dzīvesvietā?

0 komentāri

Mūsdienās cilvēki arvien biežāk maina savu dzīvesvietu, cits pārceļas no vienas pilsētas daļas uz otru, cits no vienas pilsētas uz otru.  Saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likuma nosacījumiem dzīvesvietas maiņas gadījumā personas pienākums ir mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, to deklarēt. 

Lai taupītu laiku un naudas līdzekļus, deklarēties iespējams elektroniski – pakalpojums ir bez maksas, vajadzīgs tikai dators un interneta pieslēgums, interneta banka un dzīvokļa īpašnieka, pie kā vēlaties deklarēties, vārds un uzvārds. Diemžēl ļoti bieži cilvēkiem nākas saskarties ar to, ka nezināmas personas piedeklarējas viņu īpašumā. Šādā situācijā nonākusi arī kāda TV3 raidījuma Bez Tabu skatītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Plašāk skatieties pievienotajā video.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto, par dzīvesvietas nedeklarēšanu personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 350 eiro, savukārt par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu dzīvesvietas deklarēšanas iestādēm, deklarējot dzīvesvietu, personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas