Vai valsts ordeņi netiek dalīti “pa labi un pa kreisi”? Daļa sabiedrības vēlas stingrākus kritērijus

1 komentārs

Līdz ar neatkarības atgūšanu ir atjaunoti trīs Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Kā situāciju ar valsts apbalvojumiem un to piešķiršanu vērtē sabiedrība?

Kopš 1994. gada vienu no trim apbalvojumiem saņēmuši vairāk nekā 4000 cilvēku. Tikmēr Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Maizītis izteicies, ka atsevišķiem cilvēkiem nevajadzēja piešķirt valsts augstāko apbalvojumu – ordeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairāk nekā puse (58%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka ir nepieciešami stingrāki kritēriji, izvērtējot katru valsts augstākajam apbalvojumam izvirzīto personu, liecina TNS internetā veiktā aptauja. 16% šķiet, ka Ordeņa kapitula, kas vērtē apbalvojumu piešķiršanu personām, nekas nav jāmaina. Piektā daļa norādījusi, ka neseko līdzi valsts augstāko apbalvojumu piešķiršanai.

Foto

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Juris
    0

    Juris

    skat. http://likumi.lv/ta/id/85981-valsts-apbalvojumu-likums 11. pants, 21.pants un 30.pants: "..apbalvo par sevišķiem nopelniem.. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.. par nopelniem Latvijas valsts bruņoto spēku apmācībā un audzināšanā, valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā.. par sevišķiem nopelniem starpvalstu attiecību veidošanā.. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana ." Nevaru iedomāties stingrākus kritērijus tik ļoti liberālā sabiedrībā kādi esam šobrīd. Manuprāt, sabiedrība ir jāinformē vairāk, lai nerastos priekšstats par to, ka ordeņi tiek pasniegti "pa labi un pa kreisi". Lūdzu dodiet konkrētus piemērus un pamatojumu, kam, Jūsuprāt, ordenis nebija jāpiešķir?

    14.04.2016 11:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas