Vai tiešām jāizcērt koki? Pie Rīgas pils grib nocirst senu liepu audzi

0 komentāri

Beigusies sabiedriskā apspriešana par ieceri pie Valsts prezidenta pils nocirst senu liepu audzi. Iepriekš publiski izskanējušo iemeslu, ka atsevišķi koki traucējot pilnvērtīgi īstenot Valsts prezidenta starptautiskās drošības prasības – prezidenta kanceleja sauc par sabiedrības maldināšanu un nosūtījusi vēstuli pašvaldībai.  Tāpat kategoriski pret šo ieceri iestājas vides aktīvisti.

Plānots nocirst deviņas Holandes liepas rindā gar Pils laukumu un vienu liepu Torņa un Pils ielas krustojumā – tā rakstīts Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā. Taču minētais pamatojums, ka tas nepieciešams Rīgas pils darbības nodrošināšanai, bijis liels pārsteigums Prezidenta kancelejai un uz to sociālajos tīklos reaģēja arī pats prezidents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Kristīne Jaunzeme, Valsts prezidenta kancelejas pārstāve:
No kancelejas nekad šāda pozīcija nav bijusi, un prezidenta darbības nodrošināšanai nav nepieciešama šo koku izciršana. Uzskatām, ka sabiedrībai sniegtā informācija, kāpēc koki ir izcērtami, ir bijusi maldinoša, tāpēc arī būtu jāvērtē vispār šīs sabiedriskās apspriešanas rezultāti.

Rīgas pilsētas būvvaldē sabiedriskās apspiešanas laikā saņemti 58 viedokļi, un šobrīd vēl tiek apkopoti. Kategorisku iebildumu vēstuli Rīgas domei nosūtījuši arī Vecrīgas iedzīvotāji, norādot, ka koki pasargā no putekļiem un izplūdes gāzēm no Vanšu tilta. Ar šādiem argumentiem kokus aizstāv arī Vides aizsardzības klubs.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas