Vai sunim laukos vajadzīgs čips?

9 komentāri
Vai sunim laukos vajadzīgs čips?
Andrea Pokrzywinski/Flickr

Pagastu vadītāji gan pauž šaubas, ka laukos ļaudis reģistrēs savus suņus, jo cilvēkiem nav naudas, turklāt ikvienā sētā parasti mīt vairāki kranči, atgādina reģionālais medijs Latgales Laiks.

Zemkopības ministrija ir izstrādājusi minēto MK noteikumu grozījumu projektu, kas paredz, – suņu apzīmēšana ar mikroshēmu un reģistrācija nav obligāta fizisku personu suņiem, kuri mīt ārpus pilsētas vai ciema teritorijā. Tas gan ir izņēmums, ja suns piedalās izstādēs vai to uz laiku izved ārpus valsts teritorijas, – tad suņi tomēr jāčipē obligāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja līdz šim dzīvnieku saimnieks, kas nav ievērojis jauno čipēšanas noteikumu prasības, netika sodīts, tad šovasar situācija mainīsies – par dzīvnieka nereģistrēšanu normatīvajos aktos ir paredzēts naudas sods.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – līdz 1. jūlijam visiem suņu saimniekiem jāparūpējas par to, lai viņu mājdzīvnieki būtu ar čipu un reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā.

Veterinārajā klīnikā suņa reģistrēšana kopā ar čipēšanu var izmaksāt vairākus desmitus eiro. Tāpēc nereti cilvēki reģistrāciju atliek uz vēlāku laiku un bieži par to aizmirst.

Sods par nečipētu un nereģistrētu suni varēs sasniegt pat 200 eiro.

Čipēšana un reģistrācija varētu samazināt arī patversmēs dzīvojošo mājdzīvnieku skaitu – saimnieku atrast varēs uzreiz un līdz ar to arī saukt pie atbildības.

Foto: mājas mīluļi PetExpo izstādē

9 komentāri

TOP komentāri

 • Marija Gabreme
  +5

  Marija Gabreme

  Latvijā totalitārais cionistu režīms nav nepieciešams, mēs paši spēsim aizsargāt sevi. Aizmirstiet tos saražotos miljardus čipu!

  23.03.2016 12:53

 • Antiņš
  +4

  Antiņš

  ja lauku cilvēki nevarēs samaksāt par čipēšanu(un tā tas būs sevišķi pensionāru ģimenēs)sāksies suņu atdošana patversmēs(labākajā gadījumā)
  Bet patversmes suņi arī tākā būtu jāčipē!Kurš par to maksās?Vai atkal vāks ziedojumus?
  Tak nevar izturēt jo laikam maku ciet nav vēts vēr.....ziedojiet...ziedojiet...ziedojiet...

  23.03.2016 14:19

 • Visvaldis Vansovics
  +2

  Visvaldis Vansovics

  Nekas nekam nav jāatdod, turi savu suni un neņaudi. Ja kādam nepatīk, ka Tev ir suns un grib Tev piekasīties tad noliec cirvi pa rokai un parādi to ceļu pa kuru ienāca neapmierinātais atrast atpakaļ .

  23.03.2016 14:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas