Vai šogad mums ir cerības uz baltiem Ziemassvētkiem? Dabas vērotāji izsaka prognozes!

0 komentāri

Ir pienākusi kalendārā ziema, bet ārā joprojām valda rudenīgi laikapstākļi. Lai arī sniega nav, ticējumi vēsta, ka tieši šodien, 10. decembrī, ziemas miegā dodas lāči. Ko nozīmē ziemas kavēšanās, un kādi būs Ziemassvētki – balti vai zaļi?

Decembris iesācies ar  lietainu un vējainu laiku, kā arī ar gaisa temperatūru, kas ir virs normas. Kā prognozē sinoptiķi, tuvākajās nedēļās gaisa temperatūra sāks pakāpeniski pazemināties, taču stabilus ziemas laikapstākļus šogad tā arī nesagaidīsim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Astronomiskā ziema vairs nav aiz kalniem, taču tuvākās pāris nedēļās gaisa temperatūra būšot  siltāka par normu. Tāpēc slēpes, slidas un siltus ziemas apģērbus vilkt no skapjiem ārā līdz janvāra sākumam nevajadzēs – Latvijā saglabāsies rudenīgi laikapstākļi.

Tautas ticējumi saka, ja laiks decembrī līdz Ziemassvētkiem ir skaidrs un sauss, tad būs sausa vasara. Bet, ja Advents bez sniega, tad Ziemassvētkos snigs un putinās. Taču šim pēdējam ticējumam nepiekrīt mūsu ilggadējs laika vērotājs Imants Kalniņš. Viņš uzskata, ka šie Ziemassvētki, visticamāk, būs zaļi. Noturīga sniega sega izveidosies ne ātrāk par janvāri, viņš uzskata.

Baltā ziema sāksies janvārī, un dažas nedēļas varam piedzīvot -20 grādu aukstu salu, taču šis sals mīsies ar atkušņiem, un visdrīzāk ziema būs silta un ne barga, par to vienisprātis gan sinoptiķi, gan dabas zīmju pētnieki, bet pavasaris atnāks ar nokavēšanos.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas