Vai sabiedriskie mediji izies no reklāmas tirgus? Valdība ir noskaņota skeptiski

0 komentāri

Ministru kabineta komiteja šodien skatīja Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2016.-2020. gadam, kas paredz arī sabiedrisko jeb valstij piederošo mediju iziešanu no reklāmas tirgus.

Lai to kompensētu, būtu nepieciešami astoņi miljoni eiro. Tomēr jautājumu par mediju politikas pamatnostādnēm valdība šodien atlika, un pēc sēdes premjers Māris Kučinskis pauda skeptisku nostāju par sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Viennozīmīgi, ja runā par iziešanu no tirgus un lielu valsts finansējumu, tad šobrīd arī valdības pārsvarā noskaņojums ir, ka nē. Tādā gadījumā tas saistītos ar ļoti lielām finansiālām problēmām,” norāda premjers.

Tikmēr mediju politikas pamatnostādnes aizstāvēja tās izstrādājusī Kultūras ministrija, bet Raidorganizāciju asociācija pauda neizpratni par kavēšanos ar lēmuma pieņemšanu.

“Tas ir pasākumu komplekss, kas veicinātu kvalitatīvus mediju situācijas uzlabojumus, ņemot vērā to, ka pēdējos gados krīzes iespaidā, kā arī ģeopolitiskās situācijas iespaidā, Latvijas mediju tirgus ir ļoti strauji samazinājies. Patiesībā šī te neizpratne vai neieinteresētība risināt šos jautājumus mūs dara bažīgus, bet tas nav nekas jauns, tā ir bijis gadiem,” teic Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka.

“Mums ir jāveido tāda mediju vide, kas ir pietiekami daudzveidīga, ar to saprotot gan sabiedriskās raidorganizācijas (kurām pilnīgi noteikti ir līdera un centrālā loma, nākotnē saskaņojot šo pamatnostādņu dokumentu), bet vienlaikus dzīvotspējīga un vitāla kompercmediju vide. Un to var izdarīt, tikai palielinot finansējuma apjomu nozarē kopumā,” uzskata KM Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

Ministru prezidents šodien rosināja pirms lēmuma pieņemšanas vēl rīkot atsevišķu semināru ministriem, kurā notiks diskusijas par mediju politikas pamatnostādņu priekšlikumiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas