Vai LU ir jābūt Kristīgās teoloģijas fakultātei? Akadēmiskajās aprindās valda neizpratne…

0 komentāri

Neizpratni akadēmiskajās aprindās izraisījusi Katoļu baznīcas lobētā ideja par Kristīgās teoloģijas fakultātes izveidi Latvijas Universitātes paspārnē. Tā iecerēta kā alternatīva jau esošajai, no konfesijām neatkarīgajai fakultātei. Par iespējām fakultātes izveidei piesaistīt valsts finansējumu nesenās vizītes laikā Rīga runājis arī Vatikāna valsts sekretārs. Taču augstskolu mācībspēki uzskata, ka tradicionālo konfesiju skološanai nauda būtu jāmeklē pašai baznīcai.

Informācija, ka Romas Katoļu baznīca lobē kristīgas teoloģijas fakultātes izveidi šonedēļ parādījās sociālajos tīklos. Rīgas Arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča birojā tv3 ziņām apstiprināja, ka sarunas ar Latvijas universitāti un valdības pārstāvjiem jau notikušas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par neizpildīto apņemšanos, nesen vizītes laikā Rīgā atgādināja Vatikāna valsts sekretārs, kardināls Pjetro Parolins. Lai projektu īstenotu, katoļi gatavi ļaut fakultātē mācīties visu tradicionālo kristīgo konfesiju topošajiem mācītājiem. Galvenā prasība ir – ar baznīcu saskaņot mācībspēkus. Teoloģijas fakultātes pasniedzēji uzskata, ka šādā situācijā tiktu ierobežota akadēmiskā brīvība.

Ideja par fakultātes izveidi aktualizējās pēc jaunās valdības apstiprināšanas. Neoficiāli izskanējis, ka atbalstu fakultātes izveidei kopā ar solījumu piešķirt valsts finansējumu studentu budžeta vietām devis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Viņš gan to noliedz.

Šadurskis gan bija izvairīgs atbilde, vai viņaprāt, šāda fakultāte būtu nepieciešama. Izvairīgu atbildi saņēmām arī no Latvijas universitātes rektora Indriķa Muižnieka, kurš to sauc par ievērojamu inovāciju mūsdienu kristietībā, vienlaikus piesaucot Satverami, kura teiks, ka baznīca no valsts ir šķirta.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas