Vai Latvijā draud bīstamā Zikas vīrusa uzliesmojums?

2 komentāri
Vai Latvijā draud bīstamā Zikas vīrusa uzliesmojums?
AFP/LETA

Latvijā līdz šim nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar Zikas vīrusu. Iespēja ir diezgan niecīga, ja vien kāds no eksotisko valstu apceļotājiem neinficēsies un pie mums to neatvedīs.

Zikas vīruss zināms kopš pagājušā gadsimta vidus. Lai gan bijuši vairāki epidēmiski uzliesmojumi, līdz šim tam īpašu vērību nepievērsa, jo cilvēki no Zikas vīrusa nemira. Taču bailes parādījās, kad radās aizdomas, ka Zikas slimības inficētajām mātēm dzimst bērni ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Proti, mazuļiem konstatēja mikrocefāliju – bērni dzima ar pārmērīgi mazām galvām. Masveidā šie gadījumi konstatēti pērn Brazīlijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mazliet mulsinoši, ka vietās, kur bija iepriekšējās epidēmijas, tropu zonās, kur šī slimība ir pazīstama, tādi mikrocefālijas gadījumi nav atzīmēti. Diezgan savdabīgi – ods tas pats, vīruss tas pats, bet simptomātika tāda kliedzoša,” stāsta infektoloģe Ludmila Vīksna.

Latvijā šobrīd šis vīruss nav aktuāls, norāda speciālisti. Pie mums nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums.

Līdz šim nav pierādījumu, ka Zikas vīruss ir lipīgs un ar to var inficēt citus.

Lai gan par Zikas vīrusu vēl daudz nezināmo, speciālisti tomēr norāda, ka ar šo vīrusu var saslimst tikai, ja pabūts šīs slimības skartajās teritorijās.

“Ja mēs runājam par grūtniecēm, vai viņām uz Latīņameriku ir jābrauc, tad es saku, lai brauc citā laikā, vai tā ir Āfrika, vai Dienvidaustrumāzija,” saka neonatoloģe Ilze Kreicberga.

Šī piesardzība no dzemdību speciālistu puses gan nav saistīta tik daudz ar Zikas vīrusu, bet vispārējo apdraudējumu, kas viss var gadīties, ar grūtnieci esot eksotiskā valstī.

Turklāt, runājot par mikrocefāliju, cēlonis var nebūt tik eksotisks. Šai ģenētiskai saslimšanai vaina var būt dzīvesveids, kaitīgie ieradumi, vides piesārņojums.

2 komentāri

TOP komentāri

  • Draudzene
    +1

    Draudzene

    Saslimt var tikai tad, ja ods iekozh saslimushajam un tuuliit peec tam jums! Taada sagadiishanaas ir praktiski absurda. Jums vairaak riska tik nosistam autokatastrofa.

    30.01.2016 04:14

  • Lasi Vairāk
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas