Vāc parakstus par Rail Baltica novirzīšanu vismaz 5 kilometru attālumā no Vidzemes jūrmalas

0 komentāri

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai Rail Baltica dzelzceļa trase tiktu novirzīta vismaz piecu kilometru attālumā no Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastes.

Parakstu vākšana sākta pirms nedēļas, un kā iniciatīvas autors norādīts Guntars Baumanis. Viņš uzskata, – ja Rail Batica atradīsies tuvāk piekrastei, tiks nodarīts neatgriezenisks kaitējums dabai, jo tādējādi tiks ierobežota dzīvnieku, tostarp rāpuļu, migrācija – barjeras būs teju nepārvaramas, izveidosies noslēgta, maza biosfēra starp jūru un dzelzceļu. Tiks ierobežota un samazināta lauksaimnieciskajā darbībā izmantojamā zeme, kuras piejūras novados nav nemaz tik daudz, pārliecināts iniciatīvas pieteicējs. Viņaprāt, tiks ierobežota iespēja attīstīties arī tūrismam.

Rail Baltica dzelzceļa līnija jāveido tālāk no Vidzemes jūrmalas piekrastes, tādēļ nepieciešams izstrādāt citu dzelzceļa maršrutu, kurā tiktu ņemti vērā nosauktie faktori, īpaši dabas aizsardzības aspekti, piedāvā Baumanis. Viņš ir pārliecināts, ka iniciatīvas rezultātā varēs iegūt neskartu Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastes zonu vismaz piecu kilometru platumā. Tāpat tiktu saglabātas Vidzemes piekrastes dabas vērtības, dota iespēju netraucēti attīstīties augu un dzīvnieku sugām. Vēl tiktu saglabātas piejūras lauksaimniecības zemes un tūrisma attīstības iespējas, palīdzēts attīstīties vietējām kopienām un iedzīvotāju mazajiem uzņēmumiem, uzskata iniciatīvas autors.

Kā ziņots, Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šā projekta izmaksām. 2015. gadā tiks iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020.gada.

Vairāku novadu iedzīvotāji un pašvaldības iebilst un pauž neapmierinātību saistībā ar Rail Baltica projektu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas