Vāc parakstus, lai nedzīvi dzimušu bērniņu tēviem piešķirtu 10 brīvdienas

1 komentārs

Pirmdien, 16. maijā, portālā ManaBalss.lv publicēta iniciatīva – “10 brīvas dienas nedzīvi dzimušu bērniņu tēviem”. Iniciatīva vēlas savākt desmit tūkstošus parakstu, lai šo iniciatīvu varētu virzīt tālāk izskatīšanai Saeimā.

Iniciatīva paredz arī, ka par Paternitātes pabalsta saņēmēju būtu jānosaka arī nedzīvi dzimuša bērniņa tēvs. Patlaban Latvijas normatīvajos aktos minēts, ka par nedzīvi dzimušu bērniņu tiek uzskatīts bērniņš pēc 22. grūtniecības nedēļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Likumdošana un normatīvie akti uz doto brīdi šādu iespēju neparedz, liekot šādas nelaimes gadījumā tēvam doties ierastās darba gaitās jau nākamajā dienā pēc traģiskā notikuma, it kā nekas nebūtu noticis, un māmiņu atstājot vienu ar visām savām domām un pārdzīvojumiem. Mūsuprāt, tas ir pilnīgi nepieņemami, necilvēcīgi un ļoti tuvredzīgi,” norāda iniciatīvas iesniedzēji.

Iniciatīvas iesniedzēji pauž, ka ar to viņi vēlas “panākt iespēju nedzīvi dzimušo bērniņu vecākiem pēc traģiskā notikuma būt kopā un kopīgi mēģināt pārdzīvot notikušo nelaimi. Šīs desmit dienas ir ārkārtīgi būtiskas, lai veicinātu vecāku spēju izdzīvot un pārdzīvot notikušo kopā un atbalstīt vienam otru”.

“Paši esam izgājuši cauri šai rūgtajai pieredzei un ar pārliecību varam apgalvot, ka šīs izmaiņas ir obligātas, lai kaut nedaudz veicinātu šādu vecāku atkopšanos un vēlmi arī nākotnē plānot bērniņus un kuplināt Latvijas ģimenes,” pauž idejas autori.

“Ieviešot šīs izmaiņas, uz valsts budžeta fona naudiskais ieguldījums ir tik niecīgs, salīdzinot ar to, ko ģimenēm dos šīs 10 dienas kopā ar tēvu,” piebilst iniciatīvas autori.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Aleksis
    0

    Aleksis

    Apsveicama iniciatīva. Lai arī ļoti ceru, ka ar šādu situāciju saskaras neliels skaits cilvēku, šāds risinājums būtu tikai pareizs.

    19.05.2016 23:15

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas