Uzzini, kad Rīgas pilī atgriezīsies vēstures muzejs

0 komentāri

Darbs pie Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ekspozīcijas izveidošanas pagaidu telpās ir noslēdzies. Tas prasījis divus gadus, un šobrīd muzejs aizņem 2500 kvadrātmetrus lielu platību. Apmeklētājiem tiek piedāvātas ekspozīcijas, kas atspoguļo Latvijas vēsturi.

Pirmo reizi ir izveidota ekspozīcija, kas aptver laika posmu no cilvēka ienākšanas Latvijā līdz mūsdienām. Šobrīd 30 telpās ir apskatāmi 10 000 eksponātu.

Foto

Plānots, ka savās vēsturiskajās telpās Rīgas pilī pirmās ekspozīcijas būs pieejamas 2018. gada beigās vai 2019. gada sākumā. Pirmā izstāde 2018. gada nogalē būs veltīta Latvijas 100 gadu jubilejai. Šajā izstādē piedalīties būtu gatavi arī citi muzeji. Pilnvērtīgi Latvijas Nacionālais vēstures muzejs savās vēsturiskajās telpās varētu atgriezties 2024. gadā. Muzeja direktors Arnis Radiņš akcentēja, ka, lai pārvestu krājumus un izveidotu jaunās ekspozīcijas, būs nepieciešami aptuveni 12 miljoni eiro.

 

Plašāk par vēstures muzeju skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas