FOTO: Uzvaras parkā pacilāta atmosfēra un skan kara laika dziesmas

4 komentāri
FOTO: Uzvaras parkā pacilāta atmosfēra un skan kara laika dziesmas
Foto: Uldis Āboliņš

Šorīt Uzvaras parkā, Rīgā pulcējušies jau simtiem cilvēku, lai piedalītos pasākumos, kas veltīti Krievijā svinamajai Uzvaras dienai un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai.

Cilvēki no sabiedriskā transporta pieturvietām turpina plūst Uzvaras parka virzienā. Tie galvenokārt ir vecāka gadagājuma cilvēku ar ziediem rokās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ziedu nolikšanas ceremonijas priekšgala bija Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ar veterānu Albertu Pāži, Rīgas domes pozīcijas deputāti, Krievijas, Ķīnas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas un Kazahstānas vēstnieki, kā arī atsevišķi Saeimas deputāti, paši veterāni un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Fonā skanēja uzruna, kas vēsta, cik svarīga ir karavīru piemiņa, un karavīru slavas dziesmas. Vairākiem vecāka gada gājuma cilvēkiem acīs sariesās asaras.

Svinētājiem un arī ziedu pārdevējiem pie krūtīm piespraustas Georga lentītes. Parkā valda pacilāta atmosfēra un skan kara laika dziesmas. Uz parkā izvietotajiem ekrāniem tiek demonstrēti fragmenti no kara laika filmām.

Ieradies arī kāds akordeonists. Blakus viņam izvietots stends, uz kura rakstīts:

“Slava uzvarai pār fašismu! 70 gadi. Slava veterāniem! Jūs neesat aizmirsti! Veselību un ilgu mūžu jums! Šī mūzika skan jums par godu.”

Visapkārt uzvaras parkam un tā teritorijā ir daudz dažādu kārtības sargu – gan no privātām apsardzes firmām, ko nolīguši pasākuma organizatori, gan valsts un pašvaldības policisti. Divi policisti ar laivu pirms pasākuma sākuma pārmeklēja arī ūdenskrātuvi pie tā dēvētā Uzvaras pieminekļa.

Pie sabiedriskā transporta pieturvietām Slokas ielas un Uzvara bulvāra krustojumā, kā ierasts, izvietojušies ziedu tirgotāji, kas piedāvā neļķes, tulpes un narcises. Savukārt parka teritorijā izvietotajās teltīs tirgotāji piedāvā dažādus ēdienus un dzērienus.

Kā ziņots, Rīgā šodien norisināsies vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai Uzvaras dienai un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai.

Foto

Visas dienas garumā tradicionālās svinības par godu nacisma sagrāvei Uzvaras parkā rīko biedrība 9.maijs.lv.

Pēc ziedu nolikšanas ceremonijas Uzvaras laukumā uzstāsies krievu tautas instrumentu orķestris Slavjaņe un koris Lada.

Koncerta turpinājumā uzstāsies Rīgas jauniešu koris, bērnu deju kolektīvi Akvarelis, Solo un citi, kā arī festivāla Baltijas talanti uzvarētāji – ansambļi, duets Māsas Nagornovas un Jūlija Paršina, kā arī Jeļenas Švilpes vokālās studijas mākslinieki.

Koncertu turpinās baltkrievu tautasdziesmu ansamblis Nadzeja, slāvu kultūras biedrības Harmonika krievu dziesmu ansamblis Harmonika, krievu tautasdziesmu un deju ansamblis Kriviči, krievu dziesmu ansamblis Ivuški, kā arī tautas deju ansamblis Ivuška.

Speciālu programmu sagatavojusi grupa Kugliev Family Band. Savukārt muzikālu drāmu Uzvaras diena demonstrēs Starptautiskās Baltijas akadēmijas deju skolas Natali mākslinieki un vokālisti Irina Utkina un Romāns Starodubcevs. Uz skatuves kāps arī Aleksandrs Kazakovs un grupa DaBa.

Plkst.18.55 klātesošie ar klusuma brīdi pieminēs Otrā pasaules kara upurus.

Savukārt plkst.20 Uzvaras parkā koncertēs serbu mūziķis Emīrs Kusturica ar savu orķestri No Smoking Orchestra. Kusturica Rīgā uzstāsies par godu tradicionāli svinētajai Uzvaras dienai. Ap plkst.21 plānota grupas DDT uzstāšanās, kas arī speciāli ieradīsies Rīgā uz Uzvaras dienas svētkiem.

Svinības Uzvaras parkā noslēgsies ar ikgadējo salūtu plkst.22.45. Salūts ir vienīgais pasākums, kuru daļēji finansē Krievijas vēstniecība, otra daļa tiek apmaksāta no privātiem ziedojumiem.

 

Video

4 komentāri

TOP komentāri

 • Skeptiskais
  +1

  Skeptiskais

  Krieviem lielāks pasākums neka valstij savi svētki! Nesaprotu kāpēc vēl tas piemineklis nav nojaukts? Atkal job**nie krievi ar savām piespraustajām lentēm piedzērušies skraidīs.

  09.05.2015 12:51

 • jekaterina
  0

  jekaterina

  from a military point of view, the defeat of the Germans by the Russians was vital to the Allies overall victory in Europe. Over two-thirds of the German army was in the Russian war and its defeat meant that the Allies in the west (GB, France and USA) had more chance of success against a smaller force. Winston Churchill stated that it was the Russians who "tore the heart out of the German army.

  12.05.2015 01:21

 • Miermīlis
  0

  Miermīlis

  Priekš kam to jaukt, viņš Tev traucē? Vieni atceras savus dienesta biedrus 16.martā, citi 9.maijā. Katram ir sava vēsture, bet daļa mūsu LR sabiedrības do***jobu nekādīgi negrib to sparast, tāpēc mēs arī esam tur, kur esam.

  09.05.2015 15:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas