Uzticības tālrunis bērniem un jauniešiem karsts; vissmagākie ir pusaudžu zvani naktīs

0 komentāri

Neatrisinātas problēmas moka ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus. 200 zvanus nakts laikā ik mēnesi saņem uzticības tālrunis, kas paredzēts jauniešiem un bērniem. Šāda iespēja piezvanīt parādījās pavasara sākumā, un telefons naktīs ik pa laikam kļūst karsts no zvaniem.

Jauniešu un bērnu neatrisinātās problēmas bieži samilzt tieši vēlās vakara stundās, jo īpaši naktī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzticības tālruņa konsultante, psiholoģe Ilze Garkalne 

Zinām, ka reizēm ir daudz dažādu domu, daudz dažādu emociju, kas traucē gan justies priecīgiem, gan dažkārt aizmigt. Tieši tas ir brīdis, kad vēlās vakara stundās, agrās rīta stundās, dažkārt arī naktī, ir iespēja, kad var piezvanīt, kad citi guļ un nav blakus.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālrunis dienā ik mēnesi saņem vidēji 6 tūkstošus zvanu, bet naktīs 200. Tas nav daudz, bet problēmas, kāpēc tiek zvanīts, ir ļoti sasāpējušas.

Zvanu temati naktīs atšķiras. Tumšajā diennakts laikā pie speciālistiem biežāk vēršas pusaudži un jaunieši.

Amanda Vēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve

Naktīs mēdz zvanīt arī pieaugušie, kuriem izveidojusies nesaprašanās ar bērniem. Vasarā, pēc uzticības tālruņa psihologu novērojumiem, zvanu skaits sarūk, jo lielākā daļa konfliktu izveidojas skolā ar vienaudžiem vai skolotājiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas