Uzmanību, “bļitkotājiem”! Bez derīgas makšķerēšanas kartes būs nepatikšanas…

0 komentāri

Uzsākot makšķerēšanas un zvejas noteikumu ievērošanas kontroli Latvijas Republikas ūdenstilpēs 2016. gada sākumā, Valsts vides dienests (VVD) secinājis, ka daudzi makšķernieki šogad vēl nav nopirkuši jaunas makšķerēšanas kartes.

“Derīgu makšķerēšanas karšu neesamība ir aktuāls pārkāpums īpaši gada sākumā, jo to derīguma termiņš saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem noteikumiem beidzas gada pēdējā dienā, neatkarīgi no dienas, kad šī karte iegādāta. Tādējādi, ja karte iegādāta, piemēram, 2015. gada 1. decembrī, tā vairs nebūs derīga 2016. gada 1. janvārī. Laikapstākļi ir piemēroti makšķerēšanai no ledus, taču gada pirmajās divās nedēļās daudzi makšķernieki darbojas bez 2016. gadā derīgām makšķerēšanas kartēm un ir neapmierināti, saņemot sodus neuzmanības vai kādu citu faktoru dēļ,” skaidro VVD ģenerāldirektores vietniece, Zvejas kontroles departamenta direktore Evija Šmite.

Foto

Par šo makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.3 panta pirmo daļu VVD izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 15 līdz 350 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tostarp peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas.

Pērnā gada 11 mēnešos VVD fiksējis 1077 makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumus par kopēju summu 68 392 eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas