Uzmani atvasītes! Visbiežāk ar akūtām elpceļu slimībām tagad saslimst bērni līdz četru gadu vecumam

0 komentāri

Visaugstākā saslimstība ar pneimonijām Latvijā pēdējo nedēļu laikā ir bijusi bērniem 0 – 4 gadu vecumā grupā, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvji.

Vēršanās ambulatorajās iestādēs pneimoniju gadījumos pēdējās monitoringa nedēļas laikā ir palielinājusies par 2,8%. Vidēji valstī ir reģistrēti 28,7 gadījumi uz 100 tūkst. iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, mazāk ir to pacientu, kuri vēršas pēc mediķu palīdzības akūto augšējo elpceļu infekciju dēļ.

Saslimstība ar akūtām elpceļu slimībām pēdējās nedēļas, salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām, ir palielinājusies bērniem un pusaudžiem vecumā no pieciem līdz 14 gadiem, un īpaši daudz ir saslimšanas tiem cilvēkiem, kuru gadu skaits pārsniedz 65 gadu atzīmi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Šā gada ceturtajā nedēļā, kad tiek monitorēta gripas saslimšana Latvijā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā un Ventspilī, ambulatorajās ārstniecības iestādēs ir reģistrēti 152 gripas gadījumi. Vidēji ir reģistrēti 155,8 saslimšanas gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, informē SPKC.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas