Uzliek sodu par garumzīmes aizvietošanu ar sirsniņu Rīgas robežzīmē

0 komentāri

Valsts valodas centrs (VVC) piemērojis sodu Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājam Krišjānim Peteram (Saskaņa) par garumzīmes aizvietošanu ar sirsniņu Rīgas robežzīmē.

VVC Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Laura Velzete-Skudra, minētajai personai noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, kā arī noteikts naudas sods no 35 līdz 140 eiro apmērā. VVC noteicis uzdevumu sirsniņu noņemt un atjaunot garumzīmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Velze-Skudra norādīja, ka administratīvais protokols noformēts par Valsts valodas likuma neievērošanu. Likums paredz, ka oficiālajā saziņā ir jālieto latviešu valoda, ievērojot spēkā esošās literārās valodas normas, un sirsniņa, kas uzrakstā “Rīga” aizvieto garumzīmi, šīm normām neatbilst.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere, administratīvā pārkāpuma protokols ir noformēts Peteram. Dišlere skaidroja, ka dome plāno pārsūdzēt lēmumu, jo “sirsniņa” bijusi domāta kā svētku noformējums “Rīgas vārda atsvaidzināšanai”.

Paredzēts, ka Rīgas robežzīme svētku noformējuma funkcijas pildīs līdz šā gada beigām, skaidro Rīgas dome.

VVC sekos tam, lai sirsniņas vietā uzrakstā “Rīga” atkal parādītos garumzīme.

Vairākas sabiedrībā zināmas personas nosūtījušas publisku vēstuli Rīgas mēram Nilam Ušakovam, kurā pauž protestu pret Rīgas vizuālās zīmes “izkropļošanu un banalizēšanu”, kā arī pret autortiesību pārkāpumu un latviešu valodas pareizrakstības ignorēšanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas