Uzbrukumu dēļ Latvijas tūrisma kompānijas uz mēnesi “iesaldē” ceļojumus uz Ēģipti

0 komentāri

Pēc Ārlietu ministrijas brīdinājumiem un pagājušajā nedēļā notikušā uzbrukuma tūristiem uz mēnesi pārtraukti Latvijas iedzīvotāju ceļojumi uz Ēģipti. Šobrīd šāds lēmumus pieņemts uz mēnesi.

Karīna ir atbraukusi no Hurgadas pirms četrām dienām, tātad uzreiz pēc notikumiem, kad dienu iepriekš bija sadurti trīs ārzemju tūristi. Saka, ka Latvijas tūristu vidū nekādas panikas viņa nebija novērojusi, jo par to, kas notika Hurgadā, uzzināja tikai tad, kad bija atlidojusi uz Rīgu, bet šī kūrortpilsēta piedzīvo tūrisma krīzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tūristu tāpat ir ļoti maz, un man ēģiptiešu žēl, jo viņi pret tūristiem izturas ļoti cienīgi un vērtē katru klientu. Es, piemēram, biju viesnīcā, kur ap 1000 vietu paredzēts, bet bijām tikai 27 tūristi. Bijām kā karaļi,” viņa stāsta.

Foto: vardarbības skartā Hurgada

Tūroperators Tez Tour, kas veicis čarterreisus no Hurgadas, sestdien uz šo Ēģiptes kūrortu ceļotājus no Latvijas vairs nav vedis, bet atpakaļ Rīgā atgriezušies 180 cilvēki, kam bija beigusies atpūta. Vēl 15 Latvijas tūristi joprojām atpūšas Hurgadā, jo agrāk atgriezties atteikušies. Tuvākajās 10 dienās uz Latviju atbrauks arī pēdējie 15 ceļotāji.

Ceļojumu aģentūras Tez Tour pārstāve Marina Ulanova  skaidro: “Ir pieņemts lēmums gan, balstoties uz ĀM ieteikumiem, gan arī tūroperatori grib pavērot situāciju kāda būs, jo mūsu prioritāte ir tūristu drošība. Tad jau skatīsimies – vai 13. datumā izlidosim, vai nu atkal kaut kas tiks mainīts.”

Tūristiem, kuri plānojuši savu atpūtu Hurgadā, šobrīd tiek piedāvātas divas iespējas – citi galamērķi vai atmaksāt naudu. Taču lielākā daļa cilvēku šobrīd nav izvēlējušies nevienu no šiem piedāvājumiem, bet nogaida, jo cer, ka varēs uz Hurgadu doties februārī.

Pēc traģiskajiem notikumiem pērnā gada rudenī Ēģiptes kūrortā Šarmalšeihā un Parīzē cilvēku vēlme ceļot bija mazinājusies, taču šobrīd Latvijas iedzīvotāji atkal diezgan aktīvi sākuši plānot savu atpūtu pavasarim, vasarai un rudenim.

Īpaši piesardzīgi Latvijas ceļotāji bijuši novembrī un decembrī, kad gan atturējušies no ceļojumu plānošanas vispār, gan atlikuši braucienus uz Ēģipti vai Parīzi. Iecienītākie šā gada galamērķi esot Grieķija, Spānija un Turcija.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas