Uz Saeimas jumta spietojošo bišu medus nebūs veselībai kaitīgs, uzsver eksperti

0 komentāri

“Produktīvais bišu lidojums ir divi kilometri, taču bites lido arī trīs četrus kilometrus un atnes medu. Tātad mēs varam novilkt riņķī ap šo vietu trīs kilometrus un paskatīties – te ir gan parki, gan Daugavmala, gan arī dažādi apstādījumi,” norāda Armands Krauze – Saeimas deputāts, noraidot bažas, ka uz Saeimas dzīvojošo bišu medus varētu būt veselībai bīstams.

Iecerēts, ka bites uz Saeimas jumta varētu sanest līdz pat 180 kilogramiem medus, un tas galvenokārt būšot iegūts no galvaspilsētas kļavām un liepām – stāsta idejas iniciators, Saeimas deputāts, kurš vienlaikus ir arī Latvijas biškopju asociācijas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī piesārņojuma līmenis Rīgas centrā pārsniedzot normu astoņas reizes, uz Saeimas jumta iegūtais medus nebūšot piesārņots ar smagajiem metāliem.

Tāpēc Parlamenta Medus, kuru iecerēts dāvināt kā suvenīru ārvalstu viesiem, nebūšot inde – saka profesionāli bitenieki.

Jau ziņojām – lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V) lūgusi parlamenta Prezidiju atbalstīt divu līdz trīs bišu stropu izvietošanu uz Saeimas ēkas jumta.

Viņas priekšlikums paredz, ka parlamenta jums būs mājvieta trīs bišu saimēm – kopā 200 tūkstošiem bišu.

Ikviens interneta tiešraidē varēs vērot, kā bitēm klājas, tāpat tiks izveidoti arī “digitālie svari”, un katru dienu varēs redzēt Saeimas bišu dravas pienesumu medus kilogramu izteiksmē.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas